Βαθμολογική ανάσα για την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα επικρατώντας του Παγκρατίου στο Άργος με 67-56...

Η ΑΕΚ Άργους μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε από το πρώτο δεκάλεπτο να πάρει το προβάδισμα, το οποίο και διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα . Το Παγκράτι βελτίωσε την απόδοση του στο δεύτερο δεκάλεπτο και πλησίασε απειλητικά τους γηπεδούχους που συνήλθαν όμως γρήγορά και έφτασαν τελικά στην νίκη. Η ομάδα του Άργους απομακρύνθηκε έτσι από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας σε αντίθεση με το Παγκράτι που «μπλέκει» σε μπελάδες…

Δεκάλεπτα: 21-11, 39-35, 56-46, 67-56.

ΑΕΚ Αργους (Οικονομάκης) : Παπαντωνίου 10 (2), Λάππας 2, Στατέρας 2, Κοψαύτης 13 (2), Οικονομάκης, Ράπτης 4, Φλεβάρης, Δελής 4, Λιούις 14, Κασαμπάλης 2, Γκιζογιάννης 16 (1).

Παγκράτι (Παπαδόπουλος): Σκουζής, Λόλας 4, Βασιλόπουλος 16 (2), Καράβολας 5, Βούλγαρης 13 (2), Βαρδιάνος , Δημάκος 7, Μαχαίρας, Κοτρώτσιος, Παπαγεωργόπουλος, Τσουγκαράκης 11.