Ισπανία: Τρελό... τρίποντο από τον Ναβάρο του... Μπόγρη! (photos+videos)

Το έχει το... όνομα φαίνεται και όσοι λέγονται Ναβάρο πετυχαίνουν μεγάλα τρίποντα, δεν εξηγείται αλλιώς.

Αυτή τη φορά δεν ήταν ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο της Μπαρτσελόνα, αλλά ο Νταβίντ Ναβάρο, συμπαίκτης του Γιώργου Μπόγρη στην Ανδόρα.

Η ισπανική ομάδα νίκησε 84-81 εντός έδρας την Μπανταλόνα και πέτυχε την τρίτη της νίκη σε επτά ματς στο ισπανικό πρωτάθλημα μπάσκετ με την αντίπαλό της να μένει στις τέσσερις νίκες.

Ο Ναβάρο σημείωσε ένα εκπληκτικό τρίποντο πίσω από το κέντρο του γηπέδου με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και ήταν από τους πρωταγωνιστές της επικράτησης της ομάδας του.

Για την ακρίβεια, ήταν ο καλύτερος παίκτης της με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ ο Μπόγρης είχε 8 πόντους (4/6 δίποντα) και 3 ριμπάουντ σε 14:53 λεπτά συμμετοχής.