2ος Όμιλος Βορρά: Παρέμεινε αήττητο το Ανατόλια
SHARE

2ος Όμιλος Βορρά: Παρέμεινε αήττητο το Ανατόλια

Συνέχεια στην αήττητη πορεία του στο 2ο Όμιλο Βορρά της Γ’ Εθνικής έδωσε το Ανατόλια, που νίκησε με 73-56 την Ευκαρπία.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Ασπίδα Ξάνθης απέναντι στον Απόλλωνα Αρναίας, συντρίβοντάς τον με 85-32, «διπλό» είχαμε τόσο για το Ζέφυρο όσο και για την Κομοτηνή, 68-52 τη ΜΕΝΤ και 81-74 τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης αντίστοιχα. Ο Ιωνικός Ιωνίας επιβλήθηκε με 64-61 των Τιτάνων Δράμας, ενώ η Αγία Βαρβάρα κέρδισε με 63-59 το Μαντουλίδη. Ρεπό είχε ο Μακεδονικός. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Βορρά της Γ’ Εθνικής

ΜΕΝΤ - Ζέφυρος 52-68

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τσοκόλης.
Δεκάλεπτα: 8-23, 27-39, 45-51, 52-68.
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Τζινόπουλος 11 (1), Αντωνιάδης 3 (1), Ελευθεριάδης 2, Γεωργιάδης 13 (1), Μαλούνας 11, Δέτσικας 3, Ρίζος, Βάλλιος 1, Κοκολάκης, Λεμονίδης 8 (2), Βάλλιος 1.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 6 (1) , Μυλωνάς 2, Αλεξανδρίδης 16 (2), Κλουντζός 7, Στυλιανού 8 (1), Βαλαβανίδης 16, Καραϊσκος 6, Παπούδος, Καναράς 7 (1).

Ανατόλια - Ευκαρπία 73-56

Διαιτητές: Τζίμα, Κατσιάνης.
Δεκάλεπτα: 16-13, 34-33, 55-40, 73-56.
Ανατόλια (Τσούρμας): Παυλέας 5 (1), Τζουβάρας 12 (1), Τριανταφυλλίδης 23 (5), Παναγιωτίδης 18 (4), Μουτσιαράς 5, Βεργίνης 2, Χαντζίδης 8, Θώμος, Καραμανώλης, Ζαφειρούδης.
Ευκαρπία (Αντωνιάδης): Κουπαράνης 7 (1), Παπαευαγγέλου 15 (1), Χατζημιχαηλίδης 2, Κοϊμτζόγλου 15 (1), Αρνίδης 8 (2), Μπάκος, Καρούζος 9, Ζησόπουλος.

Ασπίδα Ξάνθης - Απόλλων Αρναίας   85-32

Διαιτητές: Τσούλης, Ζάνεφ.
Δεκάλεπτα: 31-7, 48-16, 68-25, 85-32.
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 3 (1), Οικονόμου 3, Γρούδος 19 (1), Σταμπουλής 4, Καραμπέκης 12, Κουτσογιάννης 10, Λιβισιάνος 1, Κωτάκης 4, Πετς 11 (1), Παλάκης 2, Καλαματιανός 6, Κουμπάνης 10 (1).
Απόλλων Αρναίας (Ευφραιμίδης): Τσούλης 7, Κ. Χαρίστος 2, Στόικος, Τρεμόπουλος, Απεσλίδης 2, Καμβάκης, Σ. Χαριστός 10, Αλαμίσης 11.

Αγ. Βαρβάρα - Μαντουλίδης 63-59

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας.
Δεκάλεπτα: 22-21, 36-31, 43-45, 63-59.
Αγ. Βαρβάρα (Μαγιάννης): Κακλαμάνος, Καρατσομπάνης 3 (1), Λαμπρόπουλος 7 (1), Μουσίκας 3 (1), Χ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 25 (4), Πιεβάλιτσα 5 (1), Χαριζάνης 2, Μητρούλης, Φασουλάς 11, Πενταζίδης 7.
Μαντουλίδης (Δημητρίου): Ανδρεάδης 2, Θωμαϊδης 5 (1), Παπαδόπουλος 6, Ρεφατλάρι, Κουζέλογλου 16 (2), Αλ. Θεοδωρίδης 4, Γράβας 21 (1), Γαϊτανίδης, Γκαβέζος 2, Παπαθανασίου 3 (1).

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Κομοτηνή 74-81

Διαιτητές: Λαμπρίδης, Μαγκαφάς
Δεκάλεπτα: 17-15, 26-38, 46-64, 74-81.
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Κανδύλης): Χονδρόπουλος 9, Ξένος 12 (2), Κανδύλης 15 (4), Τελούδης 16 (3), Φωτιάδης, Παπαλαμπίδης 8 (1), Σιταρίδης, Γεροντίτης 10, Αγγελονίτης, Πομακάκης 4. Θεοχαρίδης.
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 2, Σταματέλος 7 (1), Διαμαντίδης 10(1), Λεχούδης 12 (1), Ντίνας 21 (4), Καλατζής, Μπεκρής 8 (1), Βελή 15 (2), Χαλίλ 6.

Ιωνικός Ιωνίας - Τιτάνες Δράμας 64-61

Διαιτητές: Β. Πιτσίλκας, Ζαχάρης.
Δεκάλεπτα: 18-17, 41-28, 52-45, 64-61.
Ιωνικός Ιωνίας (Αγγέλης): Γουνιώτης 12, Κουρκουνάσιος 6 (2), Παπαβασιλείου 7 (2), Ζεϊμπέκης, Γιαχανατζής 20 (1), Μαύρος 2, Φλιάτης Γιάννης 9, Σαρρής 8 , Μπάρκος, Γαλιατσάτος, Πεχλιβάνος, Σέφκας.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Παπαδόπουλος 12, Στυλίδης 25 (1), Τοσουνίδης 6, Θεολογίδης, Γουδούτσης 3, Γεδίκης,  Βάζιος, Μαδεμλής, Σαββαϊδης, Σαβόγλου, Σουτζόπουλος 15 (1).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.

Ολυμπιακός: Ανατροπή με Μεριά
Ολυμπιακός: Ανατροπή με Μεριά
Η «Πράσινη Ώρα» με Νικολογιάννη και Κοντό (video)
Η «Πράσινη Ώρα» με Νικολογιάννη και Κοντό (video)
Ρόμα: Πρώην του ΠΑΟΚ ο αντί-Μπέκερ! (photo)
Ρόμα: Πρώην του ΠΑΟΚ ο αντί-Μπέκερ! (photo)
Ο Ινιέστα κάνει ντεμπούτο στην Ιαπωνία
Ο Ινιέστα κάνει ντεμπούτο στην Ιαπωνία

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies