Πέντε σερί οι Σανς

Την νίκη στο Verizon Center των Ουάσινγκτον Ουίζαρντς πήραν οι Φοίνιξ Σανς (109-91).

Οι Wizards ξεκίνησαν δυναμικά το ματς, αλλά στην πορεία υποτάχθηκαν στους παίκτες των Σανς. Η πρώτη περίοδος έληξε 33-22 υπέρ των γηπεδούχων.
Το +11 έγινε καπνός, με το ξεκίνημα του δεύτερου δωδεκαλέπτου. Οι Σανς μείωσαν την διαφορά, χωρίς να πάρουν καθόλου το προβάδισμα πριν το ημίχρονο, το οποίο έληξε 53-52 υπέρ των Ουίζαρντς.
Ένα λέι - απ του του Γκραντ Χιλ έγραψε το 56-55 υπέρ των φιλοξενούμενων. Με αυτό τον τρόπο πήραν  για πρώτη φορά προβάδισμα, το οποίο δεν έχασαν ποτέ. Ο Τσάνινγκ Φράι ήταν ο κορυφαίος σκόρερ των νικητών, με 25 πόντους. Στους 25 σταμάτησε και ο Νικ Γιανγκ των Ουίζαρντς.