Διά χειρός Σμιθ

Με τον Τζέι Αρ Σμιθ να πετυχαίνει τους 13 από τους 23 πόντους του στην τελευταία περίοδο, οι Νάγκετς επιβλήθηκαν 104-96 των Μάβερικς.
Παρά τους 21π. και τα 10 ριμπάουντ του Σον Μάριον, τους 20π., τα 7 ριμπ. και τις 2 ασίστ του Ντιρκ Νοβίτσκι, αλλά και τα 19 ριμπάουντ του Μπράνταν Χέιγουντ το Ντάλας δεν κατάφερε να αποφύγει την τέταρτη διαδοχική ήττα του, με τη διαφορά του από τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ να μειώνεται στη μία νίκη. «Ο Τζέι Αρ έκανε καταπληκτικό παιχνίδι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Πέτυχε κάποια καθοριστικά καλάθια», απέδωσε τα εύσημα στον παίκτη του ο προπονητής του Ντένβερ, Τζορτζ Καρλ.

Champions League, Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0: Βλέπει τελικό με Φούλκρουγκ
Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού