Τορόντο Ράπτορς: Παίζει ο Βαλαντσίουνας

Στο 100% είναι ο Γιόνας Βαλαντσίουνας και θα φορέσει για πρώτη φορά τη φανέλα των Τορόντο Ράπτορς στο παιχνίδι εναντίον των Ντιτρόιτ Πίστονς στο «Palace».

Οι «πτερόσαυροι» θα δώσουν το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας απόψε (11/10, 02:30) και θα έχουν τον Βαλαντσίουνας στη διάθεσή τους. Ο 20άχρονος σέντερ «έβγαλε» την τρίωρη προπόνηση της Τρίτης (09/10) και έπεισε τον Ντουέιν Κέισι και το υπόλοιπο τεχνικό επιτελείο ότι είναι έτοιμος. «Θα τον ρίξουμε στο παρκέ» δήλωσε χαρακτηριστικά ο 55χρονος κόουτς την Τετάρτη (10/10) το πρωί.

«Το όνειρό μου γίνεται πραγματικότητα. Περίμενα, περίμενα…» είπε ο πρώην παίκτης της Λιέτουβος Ρίτας και πέμπτη επιλογή του ντραφτ του 2011. «Δεν περιμένω θαύματα, αλλά θέλω να τον δω απέναντι στους ψηλούς των Πίστονς. Να πάρει την πρώτη γεύση» συμπλήρωσε ο Κέισι, ο οποίος προφανώς αναφέρθηκε στους Γκρεγκ Μονρό και Αντρέ Ντράμοντ των «πιστονιών».

Αντίθετα, ο Κάιλ Λόουρι θα μείνει στο περιθώριο. Στην καλύτερη δυνατή περίπτωση ο 26χρονος πλέι-μέικερ θα είναι έτοιμος την επόμενη Δευτέρα (15/10).

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»