Ρεάλ Μαδρίτης-Αρμάνι Μιλάνο 92-88: Τεράστια νίκη στην παράταση με μεγάλη ανατροπή και τρομερό Γιουλ

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι η Ρεάλ Μαδρίτης επέστρεψε από το 74-81, δύο λεπτά πριν από το τέλος, πήγε το ματς στην παράταση και επικράτησε 92-88 της Αρμάνι Μιλάνο.

Η Ρεάλ Μαδρίτης επέστρεψε στις νίκες και πήρε σημαντικό προβάδισμα για τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, επικρατώντας με 92-88 της Αρμάνι Μιλάνο στην παράταση.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, με την ιταλική ομάδα να κρατά στα χέρια της νίκη, παρά τις απουσίες των Σιλντς, Ροντρίγκεθ και Ντατόμε, καθώς προηγήθηκε 74-81, δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο, όμως, με ένα σερί 7-0 έστειλε το ματς στην παράταση, όπου επέκτεινε το σερί της στο 14-0 (88-81).

Η Αρμάνι Μιλάνο επέστρεψε και μείωσε στο καλάθι με τον Μήτογλου (90-88) και είχε την μπάλα στα χέρια της για μια τελευταία επίθεση 10 δευτερολέπτων, αλλά ένα χαζό επιθετικό φάουλ του Ντιλέινι της στέρησε την ευκαιρία.

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 41-41, 64-64, 81-81κ.α., 92-88 παρ.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Γουίλιαμς - Γκος 12, Ερτέλ 8 (2), Φερνάντεθ 2, Αμπάλντε 3 (1), Χάνγκα 2, Ντεκ 15, Πουαριέ 4, Ταβάρες 6, Γιουλ 20 (3), Γιαμπουσέλε 16 (4), Τόμπκινς 4.

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (Μεσίνα): Μέλι 18 (1), Γκραντ 5 (1), Ταρζέφσκι 2, Ρίτσι 2, Χολ 21 (2), Ντιλέινι 8, Μήτογλου 6, Μπαλντάσο, Ντάνιελς 10 (3), Αλβίτι 8 (1), Χάινς 8.

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»