Μακάμπι-Μπασκόνια 91-82: Το τέλειωσε ο άστοχος Ουίλμπεκιν (video+photos)

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ άφησε πίσω της την ήττα από τον Ολυμπιακό και επικράτησε της Μπασκόνια με 91-82.

Ο Σκότι Ουίλμπεκιν δεν ήταν σε καλή βραδιά για την ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου, ήταν πολύ άστοχος και αγωνίστηκε μόλις 23 λεπτά. Πέτυχε 9 πόντους όλους κι όλους, με ένα εύστοχο τρίποντο σε έξι προσπάθειες, ωστόσο ήταν αυτό που ουσιαστικά καθόρισε τον αγώνα (έκανε το 83-76 ενάμισι λεπτό πριν από το τέλος) και έδωσε τη νίκη τη Μακάμπι.

Κορυφαίοι για την «ομάδα του λαού» ήταν οι Μπράιαντ (14 πόντους) και Χάντερ (14 πόντους και 5 ριμπάουντ), ενώ πολύτιμος ήταν και ο Ζούσμαν ο οποίος πρόσφερε 11 πόντους, 3 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ.

Από τους Βάσκους ξεχώρισαν οι Χένρι και Πίτερς, με 19 και 18 πόντους, αντίστοιχα.

Δείτε τα αναλυτικά στατιστικά των δύο ομάδων και τα highlights της αναμέτρησης:

Κριστιάνο Ρονάλντο: Μια εντυπωσιακή Ferrari είναι το νέο super car στη μεγάλη συλλογή του (photo)