Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Έτσι πήρε το μεγάλο διπλό στο Μιλάνο (video+photos)

Δείτε πως ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ νίκησε την Αρμάνι στο Μιλάνο για την 12η αγωνιστική της Euroleague

Παρότι βρέθηκε να χάνει ακόμα και με 15 πόντους λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και βρισκόταν πίσω στο σκορ για 38 αγωνιστικά λεπτά, ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ επικράτησε με 80-77 στο Μιλάνο της Αρμάνι.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 4-7 με το Μιλάνο που γνώρισε τη δεύτερη εντός έδρας ήττα του, να υποχωρεί στο 6-4.

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ που βελτιώθηκε αμυντικά στο τέλος του αγώνα, τελείωσε το παιχνίδι με 9/21 τρίποντα, 21/36 δίποντα και 11/16 βολές. Παράλληλα οι παίκτες του Γιώργου Βόβορα είχαν 32 ριμπάουντ (26 το Μιλάνο), 18 ασίστ και 6 μπλοκς, ενώ υπέπεσαν σε 10 λάθη.

Δείτε όσα συνέβησαν στον αγώνα στο Μιλάνο

Premier League: Απορρίφθηκε η έφεση της Νότιγχαμ Φόρεστ, παραμένει η αφαίρεση βαθμών - Η βαθμολογία
Επίθεση με καυστικό οξύ: Στην εντατική 26χρονος διεθνής ποδοσφαιριστής (vid)
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Οι διαιτητές του καθοριστικού Game 5
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι και Παρί Σεν Ζερμέν-Ντόρτμουντ