Φενέρμπαχτσε-Βαλένθια 98-100: «Αυτοκτονία» και ένα ακόμα χαστούκι

Ένα ακόμα «χαστούκι» δέχθηκε η Φενέρμπαχτσε που ηττήθηκε εντός έδρας στην παράταση με 100-98 από την Βαλένθια

Ο Νάντο Ντε Κολό ήταν... on fire και στην παράταση. Ο Γάλλος γκαρντ συνέχισε να εκτελεί την άμυνα της Βαλένθια, βάζοντας την ομάδα του σε θέση οδηγού (91-85, 43'). Το τρίποντο του Ντίξον έφερε στο +7 την ομάδα του, όμως η Βαλένθια δεν κατέθεσε τα όπλα. Λόιντ και Ντόορνεκαμπ πήραν προσπάθειες και μείωσαν σε απόσταση βολής (98-96, 22'' για το τέλος). Η Βαλένθια κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς και πάλι όμως.

Το κλέψιμο του Αμπάλντε έφερε αρχικά το 98-97 με 1/2 βολές και στη συνέχεια το γκολ-φάουλ του Λόιντ έκανε το σκορ 98-100, 8 δεύτερα πριν από το τέλος! Ο Ντε Κολό πήρε τρίποντο, όμως αυτό βρήκε σίδερο, με την Βαλένθια να παίρνει μια σπουδαία νίκη με 98-100.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ