Ρεάλ Μ. - ΤΣΣΚΑ 97-81: Επίδειξη δύναμης

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν βρήκε την παραμικρή αντίσταση και επικράτησε 97-81 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Αποδίδοντας σε άμυνα και επίθεση στην τρίτη περίοδο και ελέγχοντας την αναμέτρηση στον... επίλογο της, η Ρεάλ πήρε το ντέρμπι στη Μαδρίτη, απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, αυξάνοντας σε 7-3 το ρεκόρ της και πανηγυρίζοντας ενώπιον του κοινού της την πέμπτη διαδοχική ευρωπαϊκή νίκη της.

Οι Ισπανοί επικράτησαν με 97-81 της πρωταθλήτριας Ευρώπης, για τη 10η αγωνιστική της Euroleague, υποχρεώνοντας την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη στην 4η απώλεια της. Ο Πάμπλο Λάσο είδε πέντε παίκτες να τελειώνουν τον αγώνα με διψήφιο αριθμό πόντων και κορυφαίο τον Φακούντο Καμπάτσο με 18 πόντους και 6 ασίστ. Από τους Ρώσους, ξεχώρισε ο Γιοχάνες Βόιτμαν με 20 πόντους, ενώ ο Κώστας Κουφός βρέθηκε στο παρκέ για 14 λεπτά με απολογισμό 4 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία