«Διπλό» με ζόρια για «Φενέρ»

Η Φενέρμπαχτσε έπαιξε με τη φωτιά αλλά δεν κάηκε και δραπέτευσε από την έδρα της Αναντολού Εφές με τη νίκη (89-84).

Η Εφές μπήκε πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 10-0 στο 3' αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 22-22 στο 8' με την πρώτη περίοδο να λήγει 24-24. Η «Φενέρ» δημιούργησε μια απόσταση ασφαλείας +13 (30-43) στο 18' και ο Μέλι διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου (35-46). Η Εφές στη συνέχεια μείωσε την διαφορά και η ομάδα του Ομπράντοβιτς είδε τους αντιπάλους τους να πλησιάζουν (67-74) επικίνδυνα με τον Ντάγκλας στο 34'. Ο ΜακΚόλουμ στο 38’ μείωσε σε 75-83 και ο Μπατούκ σε 81-87, δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Όμως ο Ουαναμέικερ με βολές έγραψε το 81-89 και ο Μότουμ με τρίποντο «έγραψε» το τελικό σκορ.

Τα Δεκάλεπτα: 24-24, 35-46, 57-68, 84-89

Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη
Ψυχολογική τόνωση από Δημήτρη Γιαννακόπουλο
Παναθηναϊκός AKTOR: «Μάρτυρες "καταδρομικής επιχείρησης" εποχής Μπερτομέου - Δείξτε σεβασμό»
Conference League, Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Με φιλοξενούμενους οπαδούς οι ημιτελικοί