«Διπλό» με ζόρια για «Φενέρ»

Η Φενέρμπαχτσε έπαιξε με τη φωτιά αλλά δεν κάηκε και δραπέτευσε από την έδρα της Αναντολού Εφές με τη νίκη (89-84).

Η Εφές μπήκε πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 10-0 στο 3' αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 22-22 στο 8' με την πρώτη περίοδο να λήγει 24-24. Η «Φενέρ» δημιούργησε μια απόσταση ασφαλείας +13 (30-43) στο 18' και ο Μέλι διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου (35-46). Η Εφές στη συνέχεια μείωσε την διαφορά και η ομάδα του Ομπράντοβιτς είδε τους αντιπάλους τους να πλησιάζουν (67-74) επικίνδυνα με τον Ντάγκλας στο 34'. Ο ΜακΚόλουμ στο 38’ μείωσε σε 75-83 και ο Μπατούκ σε 81-87, δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Όμως ο Ουαναμέικερ με βολές έγραψε το 81-89 και ο Μότουμ με τρίποντο «έγραψε» το τελικό σκορ.

Τα Δεκάλεπτα: 24-24, 35-46, 57-68, 84-89

Δάφνη Λαμπρόγιαννη: «Δεν ήταν “βόμβα” η αποχώρησή μου από τη Μουρμούρα»
Τζόκερ κλήρωση: Αυτοί είναι οι αριθμοί που κερδίζουν τα 2.500.000 ευρώ
Αν σου αρέσουν τα μαχητικά αεροσκάφη, δες αυτό το βίντεο και δεν θα χάσεις (video)
Στους δρόμους οι Γάλλοι, τρελό πάρτι για την παγκόσμια κούπα! (video)