Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ 3-2: Τα γκολ και οι φάσεις του αγώνα (video)

Σούπερ νίκη στις καθυστερήσεις για τον Αστέρα Τρίπολης επί του ΠΑΟΚ με buzzer beater του Ιγκλέσιας.

Ο Αστέρας σταμάτησε τον ΠΑΟΚ, στην πορεία του προς την κατάκτηση του τίτλου, καθώς, μετά από εκπληκτικό παιχνίδι (ίσως το καλύτερο, έως τώρα, στη σεζόν) νίκησε με 3-2, παίρνοντας τη σπουδαία νίκη, στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κυριακόπουλο (18'), ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 37ο λεπτό με τον Κάμπος, για να πάρουν ξανά την πρωτοπορία οι γηπεδούχοι στο 53' με τον Τόνσο. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Πρίγιοβιτς, αλλά στην αμέσως επόμενη φάση, ο Ιγκλέσιας χάρισε την (απίστευτη) νίκη στην ομάδα του!

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα πατώντας ΕΔΩ.

Γιώργος Λυγγερίδης: Παραδόθηκε ηγετικό μέλος της «Θύρας 7» στην Αστυνομία