Ατρόμητος-Ηρακλής 1-0: Έσωσε την παρτίδα ο Βασιλείου!

Χάρη σε τέρμα του Βασιλείου στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος επιβλήθηκε του Ηρακλή με 1-0 διατηρώντας τον στις τελευταίες θέσεις της Super League.

Η ομάδα του Περιστερίου άφησε πίσω της τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Ελλάδας και κατάφερε, έστω και δύσκολα, να κάμψει τη αντίσταση του ψυχωμένου Ηρακλή, που πρόβαλλε μεγάλη αντίσταση αλλά γυρίζει στη Θεσσαλονίκη με… άδειες τσέπες.

Πρόσωπο του αγώνα ήταν ο Βασιλείου. Ο 23χρονος άσος μπήκε στο 85΄ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε, διατηρώντας την ομάδα του σε τροχιά πλέι-οφ.

Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν ανοιχτό, χωρίς πολλές φάσεις. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μία καλή φάση για τον Ατρόμητο με την κεφαλιά του Μανιάτη στο 53’ που κατέληξε άουτ ενώ το σουτ του Πλατέλλα στο 61΄ βρήκε σε ετοιμότητα τον Γιαννίκογλου. Στη συνέχεα ο Ηρακλής έδειχνε να ξεμένει από δυνάμεις ενώ ο Ατρόμητος έψαξε ως το τέλος το νικητήριο γκολ. Λίγο πριν την εκπνοή και μετά από λάθος του Κούρου ο Πλατέλλας έφυγε στην αντεπίθεση, γύρισε στον Βασιλείου κι αυτός με πλασέ πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Μανιάτης, Ζησόπουλος, Ούμπιντες, Λημνιός (61΄ Ντιγκινί), Κατράνης, Πλατέλλας, Τόνσο (71΄ Λε Ταλέκ), Ντάουντα (85΄ Βασιλείου)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Γιαννίκογλου, Κούρος, Ιντζόγλου, Δώνης, Τζανετόπουλος, Πασάς (59΄ Γροντής), Αργυρόπουλος, Λεοζίνιο, Μοντέιρο (79΄ Σαραμαντάς), Περόνε (90΄ Μπαστακός), Ρούσσος

Μπαρτσελόνα: Θέλει να μείνει και τη νέα σεζόν ο Λεβαντόφσκι
Κριστιάνο Ρονάλντο: Μια εντυπωσιακή Ferrari είναι το νέο super car στη μεγάλη συλλογή του (photo)