Πανθρακικός: Τριπλό χτύπημα από Γ’ Εθνική

Τις τρεις πρώτες μεταγραφές του για τη νέα σεζόν ανακοίνωσε ο Πανθρακικός και είναι σύμφωνες με τους περιορισμούς της μη αδειοδότησης.

Η ομάδα της Κομοτηνής έριξε δίχτυα στη Γ’ Εθνική και απέκτησε τρεις νεαρούς παίκτες που πρωταγωνίστησαν στον 1ο όμιλο. Ο λόγος για τον 23χρονο επιθετικό Σάββα Μουδούρογλου από τη Δόξα Δράμας, τον 22χρονο αμυντικό Βασίλη Γαβριηλίδη από την Καβάλα, αλλά και τον πρώτο σκόρερ του ομίλου με 19 τέρματα, ο 23χρονος φορ Κώστας Μαρκόπουλος από το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ανακοινώνει την απόκτηση των παρακάτω τριών νέων ποδοσφαιριστών.

ΣΑΒΒΑΣ ΜΟΥΔΟΥΡΟΓΛΟΥ. Γεννήθηκε στις 15/12/1991. Προηγούμενη του ομάδα ήταν η Δόξα Δράμας όπου αγωνίστηκε από το 2012. Τη σεζόν 2014-2015 ο 23χρονος επιθετικός αγωνίστηκε σε 23 επίσημους αγώνες σημειώνοντας 9 goal.

ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ. Γεννήθηκε στις 20/10/1992. Την περίοδο 2014-2015 ο νεαρός αμυντικός χαφ αγωνίστηκε στην ομάδα της Καβάλας όπου σε 27 επίσημους αγώνες σημείωσε 4 goal.

ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ. Γεννήθηκε στις 08/02/1992 και την τελευταία αγωνιστική περίοδο με την φανέλα του Βυζαντίου Κοκκινοχώματος, ο νεαρός επιθετικός αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής σημειώνοντας σε 28 επίσημους αγώνες 19 goal.

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους