«Έκρηξη» Καρανίκα για το Πανσερραϊκός-ΑΣΑ - Τι απάντησε στον Κούγια για το πέναλτι

Ο Νίκος Καρανίκας έδωσε τη δική του απάντηση στην επίθεση που δέχθηκε από τον Αλέξη Κούγια.

Η κόντρα της ΑΕΛ και του Αλέξη Κούγια με την Αναγέννηση Καρδίτσας συνεχίζεται. Με αφορμή τη νίκη του Πανσερραϊκού με δύο πέναλτι εκ των οποίων το ένα στις καθυστερήσεις, ο ιδιοκτήτης των «βυσσινί» εξαπέλυσε επίθεση στην ΑΣΑ και τον Νίκο Καρανίκα.

Ο Κούγιας στην προσωπική του δήλωση είχε αναφέρει μάλιστα πως το πέναλτι που έκρινε και την αναμέτρηση στις Σέρρες το έκανε ο Καρανίκας, κάτι που όπως λέει και ο παίκτης της ΑΣΑ δεν ισχύει.

«Κύριε Αλέξη καλό θα ήταν να δείτε το βίντεο για να καταλάβετε ότι δεν το έκανε ο Καρανίκας, αλλά κάποιος άλλος παίκτης!» αναφέρει σε ποστάρισμά του ο ποδοσφαιριστής των «κιτρινόμαυρων», ενώ όπως προκύπτει από το ρεπορτάζ του αγώνα, στη φάση του συγκεκριμένου πέναλτι ήταν ο Βιδάλ.

Αναλυτικά ο ποδοσφαιριστής των «κιτρινόμαυρων» τόνισε στην ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής διαδικτύωσης:

«Επειδή η υπομονή και η ανοχή πολλές φορές εκλαμβάνονται σαν αδυναμία, πλέον το λόγο έχουν τα δικαστήρια της χώρας μας!

Είμαι πολύ περήφανος στη ζωή μου για το όνομά μου την οικογένεια που με μεγάλωσε με τόσες θυσίες όλα αυτά τα χρόνια! Επειδή λοιπόν πρέπει να προστατεύσω το όνομα που φοράω στην πλάτη μου κάθε λεπτό που αγωνίζομαι στο γήπεδο και πάντα αδιαμφισβήτητα δίνω το 100% σε όλες τις ομάδες που έχω αγωνιστεί εως τώρα, πλέον το λόγο έχει η δικαιοσύνη.

Οσον αφορά το πέναλτι κύριε Αλέξη καλό θα ήταν να δείτε το βίντεο για να καταλάβετε ότι δεν το έκανε ο Καρανίκας, αλλά κάποιος άλλος παίκτης! Τι έρωτας είναι αυτός με τον Καρανίκα; Μάλλον θα ήταν πολλά τα 200 χιλιάδες ευρώ».

Δείτε τις φάσεις από το επίμαχο παιχνίδι:

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι