Serie A: Εύκολα η Ίντερ τη Σπέτσια, νίκη για Σασουόλο (Videos)
twitter / @Inter

Serie A: Άνετο 3-0 της Ίντερ επί της Σπέτσια και δεύτερη νίκη για τους «νερατζούρι» - Η Σασουόλο 1-0 τη Λέτσε.

Με χαρακτηριστική άνεση η Ίντερ έδειξε την ανωτερότητά της απέναντι στη Σπέτσια. Για τη 2η αγωνιστική του Καμπιονάτο, η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι επιβλήθηκε στο «Τζουζέπε Μεάτσα» με 3-0 της αντιπάλου της.

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ για τους «νερατζούρι» στο 35’. Με το 1-0 να στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Το 2-0 έκανε ο Τσαλχάνογλου στο 52’, για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Κορέα στο 82’.

Έτσι η Ίντερ έφτασε τους 6 βαθμούς, ενώ η Σπέτσια έμεινε στους 3. Για τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκε σε όλη την αναμέτρηση ο Δημήτρης Νικολάου.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ-ΛΕΤΣΕ 1-0

Το πρώτο της «τρίποντο» πήρε η Σασουόλο, επικρατώντας 1-0 της Λέτσε. Ο Γιώργος Κυριακόπουλος ήταν βασικός για τους νικητές και αντικαταστάθηκε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς. Το γκολ πέτυχε ο Μπεράρντι στο 40ο λεπτό.