Serie A: Ματσάρα και νίκη για τη Σασουόλο του Κυριακόπουλου (Video)

Serie A: Με τον Γιώργο Κυριακόπουλο βασικό και να παίζει σε όλο το ματς, η Σασουόλο επικράτησε 2-1 της Φιορεντίνα στο «Μαπέι» - Συναρπαστικό το τέλος του ματς!

Πισωγύρισμα για τη Φιορεντίνα και τη μάχη που δίνει για Ευρώπη. Οι «βιόλα» που την προηγούμενη εβδομάδα είχαν επικρατήσει της Αταλάντα, πήγαν στο «Μαπέι» για το ματς της 27ης αγωνιστικής. Εκεί είχε «στάση» Σασουόλο!

Η ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου συνεχίζει να είναι σε εξαιρετική κατάσταση και πήρε ακόμη μια σπουδαία νίκη. Ο Έλληνας άσος ήταν ξανά στην ενδεκάδα των «νεροβέρντι» και αγωνίστηκε σε όλο το ματς.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 19ο λεπτό. Ο Τραορέ ήταν ο σκόρερ των γηπεδούχων που έδωσε το προβάδισμα στη Σασουόλο.

Στο 80’ η Φιορεντίνα έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μποναβεντούρα. Στην ίδια φάση είδε κίτρινη για χέρι και αμέσως τη δεύτερη για διαμαρτυρία! Έτσι η τελική ευθεία του ματς έγινε δύσκολη για την ομάδα του Ιταλιάνο.

Παρ’ όλα αυτά, ο Καμπράλ στο 88’ ισοφάρισε για τους «βιόλα». Που έφτασαν κοντά σε σημαντικό βαθμό στην έδρα της Σασουόλο. Αλλά ο Ντεφρέλ στο 4ο των καθυστερήσεων, ολοκλήρωσε το συναρπαστικό τέλος του ματς δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με 2-1!

Η Σασουόλο με τη νίκη της ανέβηκε στους 36 βαθμούς και είναι 10η, ενώ η Φιορεντίνα σε 26 ματς έχει 42 και βρίσκεται 7η.

Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη