La Liga: Ωραίο ματς, χωρίς νικητή στο Έλτσε-Εσπανιόλ (Photow)

La Liga: Προηγήθηκαν και οι δύο ομάδες, έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, αλλά νικήτρια δεν υπήρξε στο Έλτσε-Εσπανιόλ (2-2).

Καμία απ’ τις δύο ομάδες δε χαμογέλασε στο «Μαρτίνεθ Βαλέρο». Εκεί όπου η Έλτσε φιλοξένησε την Εσπανιόλ για την 10η αγωνιστική της Primera Division. Αμφότερες οι ομάδες προηγήθηκαν, αλλά το τελικό 2-2 δεν ικανοποίησε καμία.

Ο Λούκας Μπογέ για ακόμη ένα ματς βρήκε δίχτυα. Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, στο 23ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην Έλτσε. Με το 1-0 να διατηρείται μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Εσπανιόλ αντεπιτέθηκε. Στο 51’ ο Μορλάνες ισοφάρισε σε 1-1, για να έρθει ο Ντε Τομάς να κάνει το 1-2 μετά από ένα λεπτό! Έτσι η ομάδα της Βαρκελώνης έφερε… τούμπα το σκορ και την ψυχολογία.

Η τελευταία κουβέντα στο ματς, όμως, άνηκε στους γηπεδούχους. Με τον Μπενεντέτο στο 84’ η Έλτσε ισοφάρισε και έτσι κατόρθωσε να… σώσει έστω το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Εσπανιόλ με την ισοπαλία αυτή έφτασε τους 13 βαθμούς, ενώ η Έλτσε τους 10.

Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι
Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού
Παναθηναϊκός AKTOR: Χωρίς Αταμάν και χωρίς Γκραντ οι "πράσινοι"