Serie A: Νίκησε κι ελπίζει για Ευρώπη η Σασουόλο…

Serie Α: Εύκολο πέρασμα της Σασουόλο απ’ την έδρα της Πάρμα με (3-1)-Έκανε ντεμπούτο ο Ζαγαρίτης!

Η υποβιβασμένη Πάρμα φιλοξένησε την Σασουόλο, που ακόμη κυνηγά τις ελπίδες της για Ευρωπαϊκή έξοδο. Οι φιλοξενούμενοι τα βρήκαν σκούρα για ένα ημίχρονο, αλλά τελικά πήραν εύκολη νίκη στο «Ένιο Ταρντίνι» με 3-1.

Ο Λοκατέλι με γκολ πέναλτι στο 25’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Ρέτζιο Εμίλια, η οποία είχε στον πάγκο τον Γιώργο Κυριακόπουλο. Η Πάρμα ισοφάρισε με τον Μπρούνο Άλβες στο 32ο λεπτό και το ματς οδηγήθηκε στην ανάπαυλα με το σκορ στο 1-1.

Ο Ντεφρέλ στο 62’ έκανε το 1-2, για να έρθει επτά λεπτά μετά ο Μπογκά να «καθαρίσει» την αναμέτρηση. Ο ακραίος επιθετικός της Σασουόλο έκανε το 1-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για την υποβιβασμένη Πάρμα, βέβαια, το ματς αυτό είχε ιδιαίτερη σημασία για τον Βασίλη Ζαγαρίτη. Ο νεαρός Έλληνας μπακ, πέρασε στο ματς στο 71ο λεπτό παίρνοντας τη θέση του Ντιέρξ. Αυτή ήταν η πρώτη συμμετοχή του νεαρού πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού που πλέον περιμένει το Πρωτάθλημα της Serie B για να πάρει περισσότερες ευκαιρίες.

Με τη νίκη της η Σασουόλο έφτασε τους 59 βαθμούς και είναι 8η, δύο πίσω απ’ την Ρόμα. Οι «νεροβέρντι» θέλουν νίκη στην έδρα τους με τη Λάτσιο την τελευταία αγωνιστική και συγχρόνως ήττα των «τζιαλορόσι» στην έδρα της Σπέτσια για να πάρουν αυτοί την έξοδο στην Ευρώπη. Η Πάρμα είναι τελευταία με 20 βαθμούς.

ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Ακόμα 100 εισιτήρια λόγω ακυρώσεων»
Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ