Serie A: Ανατροπή σωτηρίας για Τορίνο! (Video+Photos)

Serie A: Νίκη-παραμονή στην κατηγορία πήρε η Τορίνο κόντρα στη Ρόμα με 3-1!

Μετά τη νίκη στην έδρα της Ουντινέζε, η Τορίνο διώχνει το άγχος της παραμονής επικρατώντας της Ρόμα με 3-1! Η «Γκρανάτα» αν και βρέθηκε να χάνει απ’ τους «τζιαλορόσι», έκανε την ανατροπή κι επικράτησε 3-1!

Μόλις στο 3ο λεπτό η Ρόμα ήταν αυτή που ξάφνιασε τους γηπεδούχους, μπαίνοντας μπροστά στο σκορ. Ο Μπόρχα Μαγιοράλ έκανε το 0-1. Μάλιστα το αποτέλεσμα αυτό διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τορίνο ήταν αποφασισμένη, παθιασμένη και κατόρθωσε να πάρει τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς! Ο Σανάμπρια στο 57’ έκανε το 1-1 για την «Γκρανάτα».

Ο Σιμόνε Τζάτζα στο 71’ ολοκλήρωσε την ανατροπή, δίνοντας προβάδισμα στην Τορίνο! Κι ενώ η Ρόμα ήταν έτοιμη να αρχίσει να πιέζει μήπως και βρει ισοφάριση, δύο κίτρινες του Ντιαβαρά έφεραν την αποβολή του αμυντικού μέσου των πρωτευουσιάνων (τις δέχτηκε στο 75’ και στο 85’).

Έτσι, η Τορίνο βρήκε και τρίτο τέρμα, «σφραγίζοντας» την σημαντικότατη νίκη της. Ο Ρινκόν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-1!

Πλέον η «Γκρανάτα» έφτασε τους 30 βαθμούς με έναν αγώνα λιγότερο και βρίσκεται στην 15η θέση, απέχοντας 5 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Η Ρόμα απ’ την άλλη, έμεινε πίσω, καθώς είναι στην 7η θέση αλλά η Λάτσιο αύξησε τη διαφορά στους 4 και με ματς λιγότερο!

Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία