La Liga: Πήρε την… κάτω βόλτα η Σεβίλλη! (Video)

La Liga: Μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο η Σεβίλλη ηττήθηκε στην έδρα της Έλτσε (2-1) για το Πρωτάθλημα!

Τα… χαστούκια για τη Σεβίλλη δε λένε να σταματήσουν. Η ομάδα της Ανδαλουσίας που έδειχνε μια συνέπεια και μια σταθερότητα μέσα στη σεζόν, μέσα σε λίγες μέρες κινδυνεύει να χάσει σχεδόν τα πάντα! Μετά την ήττα απ’ την Ντόρτμουντ για το Champions League και τον προ ημερών αποκλεισμό στο Copa Del Rey απ’ την Μπαρτσελόνα, ήρθε μια ήττα που «πονάει» απ’ την εκ των ουραγών Έλτσε!

Στο «Μαρτίνεθ Βαλέρο» οι γηπεδούχοι πήρα σπουδαία νίκη στην προσπάθειά τους για σωτηρία με 2-1 κόντρα στην ομάδα του Λοπετέγι. Όλα αυτά για την 26η αγωνιστική της Primera Division.

Η Σεβίλλη προσπάθησε να πιέσει στην αρχή του παιχνιδιού και να πάρει τα ηνία με ένα γκολ. Κάτι που δεν έγινε, με το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται χωρίς τέρματα.

Όσο περνούσε η ώρα, η πίεση για την ομάδα της Ανδαλουσίας αυξανόταν και το θάρρος των γηπεδούχων το ίδιο! Έτσι στο 70’ ο Γκούτι έκανε το 1-0 για την Έλτσε.

Κι ενώ η Σεβίλλη ήταν ακόμη… ζαλισμένη, οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο γκολ! Αυτή τη φορά με τον Καρίγιο στο 76ο λεπτό. Τέρμα που έκανε το 2-0 και «σφράγισε» ουσιαστικά τη σπουδαία νίκη των γηπεδούχων!

Οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να μειώσουν σε 2-1 με τον Ντε Γιονγκ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρουν κάτι απ’ το ματς.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Σεβίλλη έμεινε στους 48 βαθμούς και την 4η θέση, ενώ η Έλτσε ανέβηκε στην 17η με 24!

Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα