Τον πρώτο λόγο η Γιούβε

Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας απόκτησε η Γιουβέντους, μετά την αποψινή νίκη της στο Τορίνο με 3-1 επί της Νάπολι

Οι «παρτενοπέι» ήταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο εγκλώβισαν την πρωταθλήτρια Ιταλίας και προηγήθηκαν 1-0 με γκολ του Καγεχόν στο 36΄. Από το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, όμως, με την είσοδο του Κουαδράδο άλλαξε ο ρυθμός του αγώνα και οι «μπιανκονέρι» άρχισαν να... χορεύουν στο χορτάρι.

Ο Ντιμπάλα ισοφάρισε στο 47ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε από τον Κουλιμπαλί, ο Ιγκουαΐν σκόραρε στο 64΄ απέναντι στην πρώην ομάδα του το 23ο φετινό τέρμα του και ο Ντιμπάλα, με δεύτερο πέναλτι (του Ρέινα στον Κουαδράδο), διαμόρφωσε το τελικό σκορ κι έχρισε φαβορί για την πρόκριση την ομάδα του Μαξ Αλέγκρι ενόψει της ρεβάνς στο «Σαν Πάολο», στις 5 Απριλίου.

Super League: Live Chat οι αγώνες της Κυριακής (22/4)
Παναθηναϊκός Superfoods: Φορτσάρει για το Game 3
Απίστευτο: Ο Γκώνιας προπονητής στον Άρη!