Δεν τα… παρατάει η Ρόμα! (videos)

Μία… ανάσα πίσω από την 3η Φιορεντίνα βρίσκεται πλέον η Ρόμα, έχοντας ένα ματς περισσότερο, μετά τη νίκη 2-0 κόντρα στην Σασουόλο, εκτός έδρας.

Οι Ρωμαίοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 11ο λεπτό ο Σαλάχ άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσια στο 87’ με το πέναλτι του Ναϊνγκολάν στον Μπεράρντ, αλλά ο… παθών αστόχησε από τα 11… βήμτα και στις καθυστερήσεις, ο Ελ Σααραουί έγραψε το τελικό 2-0.

Σασουόλο: Κονσίλι, Βρσάλικο, Καναβάρο, Πελούζο, Ατσέρμπι, Μπιοντίνι (66’ Πελεγκρίνι), Μανιανέλι, Ντάνκαν (83’ Πολιτάνο), Μπεράρντι, Τρότα (66’ Φαλτσινέλι), Σανσόνε.

Ρόμα: Σέζνι, Ρίντιγκερ, Ζουκάνοβιτς, Μαϊκόν (80’ Έμερσον), Ντε Ρόσι (42’ Γκιομπέρ), Κεϊτά, Πιάνιτς (62’ Βαϊνκέ), Ναϊνγκολάν, Σαλάχ, Περότι, Ελ Σααραουί.

Sassuolo 0 - 1 Roma # Super Salah Exclusive Live Sports HD