MLS: Με Γκρέλα οι Ρεντ Μπουλς (videos)

Χάρη σε καθοριστικό γκολ του Μάικ Γκρέλα με σουτ από μακρινή απόσταση, οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς πήραν 2-1 στην έδρα των Κολόμπους Κρου.

Στο 90ό λεπτό διαμόρφωσε 2-1 των Βανκούβερ Ουάιτκαπς επί των Πόρτλαντ Τίμπερς ο Ρόμπερτ Έρνσο, ενώ σε άλλο αποψινό ματς του MLS η Ντι Σι Γιουνάιτεντ κέρδισε με 1-0 τους Λος Άντζελες Γκάλαξι χάρη σε κεφαλιά του Κρις Πόντιους στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ακόμα, οι Μόντρεαλ Ίμπακτ προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε γκολ των Τζακ Μακ Ινέρνι και Ιγνάσιο Πιάτι, αλλά παραχώρησαν 2-2 στο Ορλάντο Σίτι, που ισοφάρισε με γκολ του Πέδρο Ριμπέιρο στο 29ο λεπτό και του Κακά στο 30ό.

Από την πλευρά του, ο Κέλιν Ρόου πέτυχε αμφότερα τα γκολ στο 2-1 των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον σε βάρος των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, ενώ η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι πέρασε με 1-0 από την έδρα της Νιου Γιορκ Σίτι. Τέλος, το Ντάλας παραχώρησε 0-0 στους Σιάτλ Σάουντερς έπειτα από ξεκίνημα με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες, ενώ σε «λευκή» ισοπαλία αρκέστηκαν επίσης οι Χιούστον Ντάιναμο και Κολοράντο Ράπιντς.