Ξάνθη – Πλατανιάς 3-1 (Κ20)

Νικηφόρα συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Super League οι Νέοι των Ακριτών που κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Κρητικών

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη δυσκολία η ομάδα Νέων της Ξάνθης κατάφερε να πάρει τη νίκη υποδεχόμενη τον Πλατανιά για την 24η αγωνιστική της Super League με 3-1. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Λαζαρίδης στο 37’, ενώ  4 λεπτά αργότερα ο Φασίδης με πέναλτι έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63’ ο Πασχαλάκης έδωσε «αέρα» τριών τερμάτων στην ομάδα του για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 στο 88’ ο Κοκκονάκης.

Ξάνθη: Δεμένικος, Ζώτος, Κολλαράς (75' Καψιμάλης, Προύντζος, Βαφειάδης, Ορφανίδης Π. (56' Δελής), Φασίδης, Μήττας (60' Δημητριάδης), Τουμαντζίδης, Λαζαρίδης, Πασχαλάκης

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!