Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-4

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν οι φιλοξενούμενοι προκειμένου να φύγουν με το «διπλό» από την Αλεξανδρούπολη

Πριν καν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Ηρακλής Αμπελοκήπων είχε ήδη «σφραγίσει» τη νίκη στην έδρα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 29’ ο Πολίτης με σουτ έξω από την περιοχή και 3 λεπτά αργότερα ο Σαπιασβίλι έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στην ομάδα του. Στο 47’ ο Γιαξής εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Συριτούδη κάνοντας το 3-0 και έπειτα από 6 λεπτά ο Ηρακλής πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Μαυρίδη να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής με τον Κατρανίτσα να εκτελεί απευθείας φάουλ στο 57’ και νικώντας τον Τσιλιγγίρη να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αντ. Τσικάκης): Συριτούδης, Αμπραχαμιάν (49’ Καραπατσιάς), Κατρανίστας, Λειβαδιώτης, Μπαρμπαγιάννης, Τορομανίδης, Πελτέκης (58’ Σιββούδης), Κόσκολος, Γκαϊδατζής, Φλώρος, Μαμούτ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Πολυχρονίδης Κ. - Ψωμάς Ηλ.): Τσιλιγγίρης, Βόσδου, Παπαϊωάννου, Κραγιόπουλος, Κουρδάκης, Γιαξής, Πολίτης, Χαψάς, Χιονίδης, Σαπιασβίλι, Μαυρίδης.

Παναθηναϊκός AKTOR: Τα αδέρφια Αντετοκούνμπο στέλνουν δύο φιλάθλους στο Final 4 του Βερολίνου!
Αρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών σε Καμάρα και πορεία στη Τούμπα για το ντέρμπι παρά το απαγορευτικό
Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Ο τελικός του Conference League δεν είναι… προτεραιότητα για τον Ιταλιάνο
ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Χωρίς ΜακΚίσικ και Ουίλιαμς-Γκος οι Πειραιώτες