ΠΑΟΚ – Πλατανιάς 6-0 (Κ20)

Καταιγιστικοί οι Νέοι του «Δικεφάλου» που υποδέχτηκαν τους Χανιώτες και πήραν με χαρακτηριστική άνεση τους τρεις βαθμούς

Με εντυπωσιακό τρόπο συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα Νέων της Super League η ομάδα του ΠΑΟΚ καθώς υποδέχτηκε τον Πλατανιά το Σάββατο (17/1) κι επικράτησε με το ευρύ 6-0. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Πόζογλου με απευθείας φάουλ και το 2-0 ήρθε από τον Κτιστόπουλο, με τον Τουμανίδη λίγο πριν το ημίχρονο να δίνει «αέρα» τριών γκολ στους Θεσσαλονικείς. Η ομάδα του Ίβιτς συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα στο 48’ ο Κούστας να πετυχαίνει το τέταρτο γκολ και ο Συρράκος στο 59’ να παραβιάζει για 5η φορά την εστία των Κρητικών. Τέλος, το 6-0 διαμόρφωσε ο Κουλούρης ολοκληρώνοντας μια χορσταστική… παράσταση των «μικρών» του ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ: Κοτουγλίδης, Τοπαλίδης, Βασαϊτης (54′ Τσελεπίδης), Χατζηδίμπας, Πούγγουρας, Πατράλης, Τουμανίδης, Κτιστόπουλος (75′ Πούφλης), Κουλούρης, Πόζογλου, Κούστα (58′ Συρράκος)

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!