Πανιώνιος - Αστέρας 1-1 (Κ20)

Μοιρασιά για τους «μικρούς» των Νεοσμυρνιωτών και των Αρκάδων, με τα δυο τέρματα να σημειώνονται στα τελευταία λεπτά

Με ισοπαλία συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα οι Νέοι του Πανιωνίου και του Αστέρα Τρίπολης, στο μεταξύ τους ματς που διεξήχθη για την 3η αγωνιστική της Super League. Παρά τις εκατέρωθεν προσπάθειες, το γκολ άργησε να έρθει καθώς στο 79’ κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα οι φιλοξενούμενοι, όταν ο Γαρυφαλλόπουλος με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ. Η απάντηση των γηπεδούχων, με τον χρόνο να πιέζει, ήρθε στις καθυστερήσεις, με τον Γκούμα να επιχειρεί το σουτ από το ύψος της περιοχής φέρνοντας το ματς στα ίσια για το τελικό 1-1.

Πανιώνιος: Αστράς, Τζαφέρι, Ρόππας, Γιαλλαμίδης, Καλλύβας, Πινιώτης, Αρώνης, Γκούμας, Γιοματάρης, Ρέντι, Φερεντίνος.

Αστέρας: Κόκκαλης, Γογονάς, Παπαγγελής, Καστριτσέας, Ζήσης (46' Βαζούκης), Βελισάρης, Τσιώλης (50' Μούκαμ), Μαργαρίτης (80' Τριανταφύλλης), Γαρυφαλλόπουλος, Σαλαπάτας, Μηλιώτης.