Θεσπρωτός - Αρης Φιλιατών 5-0

Επιβλητική ήταν η εμφάνιση του Θεσπρωτού, που έφτασε σε μία άνετη εντός έδρας επικράτηση κόντρα στον Άρη Φιλιατών (5-0).

Ο Πέτσης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με την συμπλήρωση του μισάωρου για να ακολουθήσει ένα καρέ γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Θεσπρωτοί χρειάστηκαν μάλιστα κάτι λιγότερο από ένα τέταρτο γι' αυτό. Συγκεκριμένα, ο Μωρούτης άνοιξε το χορό διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του (55’), με τον Κωνσταντάκο να κάνει το 3-0 στο 60’. Τη σκυτάλη πήρε ο Νάνος στο 65’ για να τον μιμηθεί η αλλαγή του Φέργκο, τρία λεπτά αργότερα, κλείνοντας το σκορ.

Ο Άρης με την ήττα του αυτή παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, κάνοντας το έργο της παραμονής του εξαιρετικά δύσκολο.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Αρχοντάκης, Νάνος (67’ Φέργκο), Πέτσης, Βασιλάρης, Κωνσταντάκος, Αθανασίου, Μωρούτης, Μπάρκας, Σταυρίδης (35’ Λαγός), Παππάς Σ.(65’ Μόκος), Μπαλογιάννης

ΑΡΗΣ ΦΙΛΙΑΤΩΝ: Βενέτης, Λιαμίρης, Λυμπέρης, Τσάνης, Τόρης, Γκάγκαλης, Καίσαρης, Μηνάς, Ζάλας, Ζήσης, Αθανασίου

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!