Ατρόμητος Πειραιάς – Νέα Ιωνία 2-2

Το… καλό ματς από το πρωί φαίνεται με Ατρόμητο Πειραία και Νέα Ιωνία να το αποδεικνύουν, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2

Τέσσερα τέρματα, ένα δοκάρι και μια αποβολή είχε το ματς του Ατρόμητου Πειραιά με τη Νέα Ιωνία, με το τελικό 2-2 να μην αφήνει… παραπονεμένο κανέναν. Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με σουτ του Μανουλίδη και πέντε λεπτά αργότερα ο Δανασής έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους!

Η Νέα Ιωνία «ξύπνησε» απότομα και αντέδρασε, πιέζοντας για να μειώσει γρήγορα το σκορ. Στο 25ο λεπτό μάλιστα οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν αφού η μπάλα από το κόρνερ του Τσαμουρλίδη φάνηκε να περνάει τη γραμμή, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς! Το 2-1 έγινε τελικά με σουτ του Νησαριώτη στο 37ο λεπτό και ενώ ο Μανουλίδης είχε ευκαιρία να δώσει «αέρα» τριών τερμάτων στον Ατρόμητο, με το σουτ του να σταματάει στο δοκάρι στο 36’! Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Νησαριώτης με το δεύτερο τέρμα του στο ματς στο 67ο λεπτό, σώζοντας τη Νέα Ιωνία, ενώ ο Ατρόμητος τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γεωργούλη για δεύτερη κίτρινη.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Δημητρόπουλος, Παπαδόπουλος, Γαβαλάς, Βασιλάκος, Γεωργούλης, Μανουλίδης (70’ Κακκάβας (77’ λ. τρ. Ράπτης)), Γεωργιάδης, Λοϊζίδης, Δανασής, Κρητικός, Μυλωνάς

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Αχμέτ, Ρόππας (30’ Νησαριώτης), Τερλελής, Τύρπος, Σπαγής, Καραχάλιος (85’ Βογατσάς Κ.), Καραγιάννης, Τσαμουρλίδης (65’ Ερέκι), Μάλτσι, Όγκμποε.

Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Ο τελικός του Conference League δεν είναι… προτεραιότητα για τον Ιταλιάνο
ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Χωρίς ΜακΚίσικ και Ουίλιαμς-Γκος οι Πειραιώτες