ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 6-1 (Κ20)

Ασταμάτητη ήταν η ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ που διέλυσε με 6-1 τον Αστέρα Τρίπολης, μετά το... λάθος των Αρκάδων να προηγηθούν.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ μόλις στο 2’, με τον Βαζούκη να κάνει το 0-1 με κεφαλιά. Όμως στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ πήρε... μπροστά και πυροβολούσε κατά ριπάς. Στο 17’ ο Κουλούρης μετά από σέντρα του Τσολακίδη ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 25’ ο Πόζογλου με σουτ έκανε το 2-1. Αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να βγαίνει ακόμη πιο ορεξάτος στη συνέχεια. Στο 48’ ο Παπαδόπουλος με πλασέ σημείωσε το 3-1, ενώ στο 54’ ο Τσολακίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Στο 76’ ο Πόζογλου πέτυχε και πέμπτο γκολ για τον ΠΑΟΚ, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τσελεπίδης διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης (75’ Τσελεπίδης), Αναστασίου, Βασαΐτης, Πούγγουρας, Πιαστόπουλος (57’ Σαββίδης), Πολύζος, Τσολακίδης, Πόζογλου, Κουλούρης (63’ Ταουσάνης), Παπαδόπουλος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπουρτζής, Μυρσινιάς, Κυριακόπουλος, Καστριτσέας, Βαζούκης (57’ Τριανταφύλλης), Γκίτζιας Β., Γόγωνας, Τογρού (57’ Καρυδόπουλος), Τσόφλιος, Τσιώλης (77’ Χρήστου), Μηλιώτης

Ολυμπιακός - ΑΕΚ: «Φρένο» της ΕΛ.ΑΣ. στους οπαδούς της «Ένωσης»
Το δικό της το σπίτι σε άλλους νοικιάστηκε! Το γήπεδο της ΑΕΚ έγινε «Ολυμπιακός OPAP Arena» στο GPS!
Σλούκας: "Η μεγαλύτερη αποζημίωση είναι η πρόκριση στο Final-4"
ΝΒΑ: Ανατροπή για Νάγκετς με 40άρα Γιόκιτς - Στο 3-2 οι Νικς με Πέισερς