Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 2-2 (Κ20)

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας η ομάδα Νέων του Αστέρα Τρίπολης, με την αντίστοιχη του Ατρόμητου να χάνει τεράστια ευκαιρία για το «διπλό» στην Τρίπολη.

Η αναμέτρηση των δυο ομάδων έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του Αστέρα Τρίπολης, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ που πέτυχε στο 40’ ο Τσόφλιος. Οι φιλοξενούμενοι με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου έδειξαν έτοιμοι να αντιδράσουν και τα κατάφεραν στο 56’, ισοφαρίζοντας με τον Κοβάτση. Μάλιστα, στο 80’ έκαναν το 2-1 με τον Δήμο, όμως στο 90’ ο Κυριακόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και έσωσε τον βαθμό για τον Αστέρα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Λαδάς, Γογώνας, Κυριακόπουλος, Β. Γκίτζιας, Βαζούκης, Βελισσάρης (46' Καρυδόπουλος), Χρήστου (68' Μυρσινιάς), Τόγρου, Τσόφλιος, Τσιώλης (75' Τριανταφύλλης), Μηλιώτης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μπάρκας, Καραγιάννης, Τζιτζικαλάκης (73' Παπαδάκος), Βαρδακώστας, Σιδηρόπουλος, Δήμος, Τσατσόπουλος (70' Βλάχος), Μπαστάκος, Κοβάτσης, Κομνηνός (46' Παναγιωτόπουλος)

ΤΡΙΠΟΛΗ: Άρης Κολλιντζογιαννάκης

Στέφανος Ντούσκος: Ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην Ουγγαρία
Παναθηναϊκός: Ξέσπασε κατά του Φατίχ Τερίμ και των παικτών ο κόσμος στη Λεωφόρο (vids)
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: «Τρελαμένος» ο Αλμέιδα στο φινάλε – Δεν μπορούσε να τον συγκρατήσει κανείς!
Super League: "Μάχη" ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακού για τίτλο, "αυτοκτόνησε" και μένει εκτός ο Παναθηναϊκός