Μ. Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης-ΠΑΟ Κοσμίου 3-5

Ο δυνατός αέρας που φυσούσε στο δημοτικό γήπεδο του Γάζωρου, όπου ο τυπικά γηπεδούχος Μ. Αλέξανδρος υποδέχθηκε τον ΠΑΟ Κοσμίου και ενώ προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκορ 2-1 έχοντας πλεονέκτημα από τον αέρα, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση πέτυχαν ακόμη τέσσερα τέρματα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Σερραίοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με 2-0, με τέρματα στο 10’ του Δρούζα και στο 25’ του Καλογιάνη, αλλά στο 41’ ο Σταύρου μείωσε σε 2-1. Στην επανάληψη και έχοντας ευνοϊκό τον αέρα οι Θρακιώτες βγήκαν στην αντεπίθεση και έτσι στο 50’ ο Κουφιώτης έκανε το 2-2, στο 57’ ο Γεμενετζής το 2-3, στο 63’ ο Λιανός με απ’ ευθείας κόρνερ ο Λιανός έκανε το 2-4, στο 70 πάλι ο Σταύρου έκανε το 2-5 και στο 80’ ο Αραμπατζής έκανε το τελικό 3-5.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Δραγούσης, Τσαμπαζάκης και Ασβεστόπουλος από το Κιλκίς.

Μ. ΑΛΕΞ. Ν. ΖΙΧΝΗΣ: Χατζηγιαννάκης, Σαρακατσάνης, Δρούζας, Πελιτάρης, Κοντσίδης, Αραμπατζής, Παπαδόπουλος, Ρωσσίδης (67’ Σαμαράς), Χατζηαγοράκης, Ακριτίδης (60’ Κορμπής), Καλογιάννης (67’ Χιζανασβίλι).

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Χρανιώτης, Λιάρος, Κωνσταντινίδης, Κουφιώτης, Πασαλής, Γεμενετζής (65’ Μορφακίδης), Καμπιώτης (80’ Γιαννούλης), Λιανός, Σταύρου, Λεχούδης, Πεχλιβανίδης.

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»
Ξέφρενο πάρτι στο Μιλάνο για το 20ό πρωτάθλημα της Ίντερ (vids+pics)
Παναθηναϊκός AKTOR: Μήνυμα της ΚΑΕ με συστάσεις και... εκπλήξεις προς τον κόσμο
Δολοφονία Λυγγερίδη: Βαριές διώξεις για τους συλληφθέντες - Δικογραφία για 160 άτομα