Κύπρος: Νίκες για ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ

Με τους ΑΕΚ Λάρνακας και ΑΠΟΕΛ να νικούν Απόλλωνα Λεμεσού και Δόξα Κατωκοπιάς αντίστοιχα, ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Στη Λάρνακα, η γηπεδούχος επικράτησε του Απόλλωνα Λεμεσού με 2-0 χάρις σε ισάριθμα γκολ του Πιντάδο (54΄, 90΄+), ο οποίος είχε μπει αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ΑΕΚ επί του Απόλλωνα στο Γ.Σ.Ζ. από το 2002! Με πρωταγωνιστή τον Αντόρνο, ο ΑΠΟΕΛ νίκησε τη Δόξα με 3-1 και έκανε επίσης το 2/2. Ο Αντόρνο σκόραρε στο 53ο και 62ο λεπτό, ενώ το 3-0 σημείωσε ο Αλωνεύτης στο 85΄ και για τη Δόξα μείωσε ο Φερνάντες στις καθυστερήσεις.

Νέα Σαλαμίνα 0

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ