Βρασιές–Πάμισος 3-5

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον οι Βρασιές γνώρισαν την ήττα από τον Πάμισο με 3-5 στο προτελευταίο παιχνίδι της χρονιάς.

Στο 22' ο Πολυχρωνίδης άνοιξε το σκορ, ενώ η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 36' από τον Κολιόπουλο με σουτ έξω από την περιοχή. Στο 44' ο Μωράκης μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Νομικός στο 58' έφερε το παιχνίδι στα ίσια (2-2). Τέσσερα λεπτά αργότερα (62') ο Καλογερόπουλος έκανε το 3-2 και στο 68' ο Δημάκος έκανε το 3-3. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμα δύο γκολ με τον Καλογερόπουλο και τον Μωράκη στο 72' και το 78' αντίστοιχα «γράφοντας» το τελικό 5-3.

ΒΡΑΣΙΕΣ: Αφουξενίδης, Καλατζής, Χαρμπαλής (46′ Κολοβός), Νομικός (68′ Κουλεντιανός), Ζαγκλής, Κολιόπουλος, Κορολόγος, Κατσιάνι, Γαγλίας (58′ Πετρής), Κατσούδας, Δημάκος.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Γεωργόπουλος, Τρύψας, Αρβανίτης, Φιλόπουλος, Αποστολίδης, Μωράκης, Καλογερόπουλος Ι. (78′ Κατσίποδας), Γερμανής, Πολυχρωνίδης, Κουλόπουλος (46′ Καλογερόπουλος Α.), Τρίψας Χ.

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!