Έμειναν στο «Χ», Χετάφε και Σανταντέρ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση που άνοιξε την… αυλαία της εξ αναβολής 20ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν, ανάμεσα σε Χετάφε και Σανταντέρ, καθώς έμειναν στο 1-1.

Το παιχνίδι ήταν πολύ ανοιχτό καθώς και οι δυο ομάδες είχαν πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες, ενώ μόλις στο 25ο λεπτό, ο Ντιόπ αστόχησε από την άσπρη βούλα, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Η Χετάφε άνοιξε το σκορ με τον Μίκου στο 54ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ ο Ντιόπ πήρε… ρεβάνς καθώς στο 64διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Χετάφε: Μόγια, Ντίαζ, Αλέξις, Μασιλέλα (75’ Ράφα), Βαλέρα, Μίτσελ, Κασκέρο, Μπαράντα, Κάστρο (46’ Σαράμπια), Γκαβιλάν (61’ Πέδρο Λεόν), Μίκου

Σανταντέρ: Φερνάντεζ, Φράνσις, Μπερνάρντο, Γκονζάλεζ, Φερνάντεζ, Γκουλόν, Ντιόπ, Χάιρο (69’ Λούκε), Ριβέρος, Μουνίτις (79’ Ισουάρντι), Ακόστα (84’ Στουάνι)