«Πεντάστερος» Τηλυκράτης

Με το δεξί και με αέρα πρωταθλητή πέρασε ο Τηλυκράτης από τους Φιλιάτες κόντρα στο τοπικό Άρη,

για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δ’ Εθνικής σε έναν αγώνα που σημαδεύτηκε από τον πολύ σοβαρό τραυματισμό του Στέφου Δανιήλ των γηπεδούχων μετά τη σύγκρουσή του με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο παίκτης μεταφέρθηκε αναίσθητος στο νοσοκομείο Ιωαννίνων ενώ χάρη στους γιατρούς και των δύο ομάδων αποσοβήθηκαν τα χειρότερα. Οι τελευταίες πληροφορίες μάλιστα κάνουν λόγο για σταδιακή αλλά πλήρη ανάρρωση του άτυχου ποδοσφαιριστή.

Όσον αφορά των αγώνα, οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν υποψιασμένοι στον αγωνιστικό χώρο, δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης από τους γηπεδούχους και κάνοντας έναν... υγιεινό περίπατο, έμειναν αήττητοι και πλέον μόνοι στην κορυφή, εκμεταλλευόμενοι την ήττα του Ολύμπου στο Μεσολόγγι.
Οι «κυανέρυθροι» έδειξαν σοβαρότητα και ήδη από το πρώτο μέρος είχαν καθαρίσει το παιχνίδι, δίνοντας παράλληλα διαστάσεις θριάμβου, καθώς σημείωσαν 4 τέρματα, με τους Μαργιόλη στο 10΄ λεπτό από την άσπρη βούλα, τον Καρακατσάνη στο 15΄λεπτό, τον Νάκο στο 33΄λεπτό και τον Καλογερή Στ. στο 33΄λεπτό.
Η επανάληψη ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τους γηπεδούχους να σημειώνουν το γκολ της τιμής στις αρχές του ημιχρόνου και οι φιλοξενούμενοι, στο 60΄λεπτό, έγραψαν το τελικό 1-5, με τον Τσιούνη διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ