ΑΟ Εικοσιμίας – Ολυμπιακός Γυθείου 2-4

Εντυπωσιακή νίκη με ανατροπή πήρε ο Ολυμπιακός Γυθείου που επικράτησε 4-2 του ΑΟ Εικοσιμίας.

Δυνατά μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Ολυμπιακός που πήρε το προβάδισμα με τον Τζενατάκο στο 25’. Η Εικοσιμία όμως κατάφερε να ανατρέψει γρήγορα το σκορ με δύο τέρματα του Αντωνάτου (32’, 43’).

Στην επανάληψη η ομάδα του Γυθείου ήταν καλύτερη και κατάφερε να φτάσει στη νίκη. Αρχικά ο Τζανετάκος ισοφάρισε στο 62’, με τον Σουκούλι στο 84’ να κάνει το 3-2. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Μαρτίν.

ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ: Καραϊσκος, Κουμαριώτης, Κουλάκης, Ντουκάι, Χαραλαμπόγλου, Αλεξανδράτος (80’ Πλατανίτης), Πολλάκης, Γερασιμάτος, Αντωνάτος, Μπούσι (58’ Αποστολάτος), Κορσιάνος Π. (50’ Κορσιάνος Α.)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ: Τρακάκης, Νάκος, Μπέκο, Αναγνωστάκος, Καζιάνης, Πολιτάκος, Μπουρελάκος (90+ Πλαγιαννάκος), Πλεμμένος, Σουκούλι Μ. Σουκούλι Ι. (89’ Εμμανουληλίδης), Τζανετάκος.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights