Θήβα – Ατρόμητος Χιλιομοδίου 3-2

Γκολ και θέαμα στη Θήβα, με την ομώνυμη ομάδα να παίρνει δύσκολη εντός έδρας νίκη με 3-2 επί του Ατρόμητου Χιλιομοδίου.

Οι γηπεδούχοι δεν θα μπορούσαν να περιμένουν καλύτερο ξεκίνημα, αφού μόλις στο 2’ άνοιξαν το σκορ με τον Χατζάκη, ωστόσο αρκετά νωρίς, στο 24’, έμειναν με 10 παίκτες, ύστερα από την αποβολή του Ευθυμίου με απευθείας κόκκινη. Ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου, εκμεταλλευόμενος την αποβολή, αντέδρασε και στο 27’ ισοφάρισε με τον Τσουμάνη, ενώ βρέθηκε να προηγείται στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, καθώς στο 44’ ο Βλάσσης διαμόρφωσε το 1-2.

Η αλλαγή του Παναγιωτόπουλου στη θέση του Νταλάκα αποδείχτηκε «χρυσή», αφού ο ποδοσφαιριστής της Θήβας μόλις σε δύο λεπτά σκόραρε δύο φορές, στο 66’ από την θέση του πέναλτι ισοφάρισε για την ομάδα του και στο 67’ της χάρισε τη σημαντική νίκη, κάνοντας το τελικό 3-2.

ΘΗΒΑ: Δράμπαλης, Σταματέας, Φέκας, Καρύδης, Ευθυμίου, Τσέλος, Κοζαράκης (80' Μαντάς), Χατζάκης, Γκαράνης (90' Ανυφαντής), Κοτσαλάς, Νταλάκας (65' Παναγιωτόπουλος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ: Πανούσης, Παπαϊωάννου (82' Ντοντάι), Τσαούσης (65' Γιώργαρης), Βλασσης, Παππάς, Πανακούλιας, Ξύδης, Μπαλής, Κουσκουνάς, Κριαράς, Τσουμάνης (46' Κορδαλής).

Premier League: Τεσσάρα της Λίβερπουλ στην Τότεναμ
Παναθηναϊκός: Έτοιμος να φορέσει "πράσινα" ο Μπάλντοκ!
Πυγμαχία: Ο Κανέλο Άλβαρες «γκρέμισε» τον Μουνγκούια και διατήρησε τους τίτλους (vid)
Ελεύθερη πτώση για την Άστον Βίλα - Έχασε απ' την Μπράιτον, τραυματίστηκε ο Ρότζερς!