Ασπρόπυργος – Δάφνη Ερυθρών 0-4

Εντός έδρας διασυρμός για τον Ασπρόπυργο από τη Δάφνη Ερυθρών, που κατόρθωσε να κάνει μία εξαιρετική εμφάνιση υπό τις οδηγίες υπηρεσιακού προπονητή και να σκοράρει τέσσερα τέρματα στους γηπεδούχους.

Παρότι η Δάφνη Ερυθρών είναι μια ομάδα υπό διάλυση, η οποία δεν έχει διοίκηση και προπονητή, οι ποδοσφαιριστές άφησαν εκτός γηπέδου τα προβλήματα και επιτέλεσαν το έργο τους. Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μόλις στο 5’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Νικολάου, κάνοντας το 0-1. Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που διπλασίασε τα τέρματα της Δάφνης Ερυθρών στο 36’ κι έστειλε την ομάδα του στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, προηγούμενη με 0-2.

Μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Ανέστη στο 53’ και το 0-3, οι γηπεδούχοι έχασαν τις ελπίδες τους για θετικό αποτέλεσμα, ενώ ο πλήρης διασυρμός του Ασπρόπυργου επήλθε λίγα λεπτά αργότερα, όταν στο 61’ ο Ανέστης… «ξαναχτύπησε», διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Τσίγκος, Βραντζάς, Φραγκόπουλος, Πεΐδης, Σημαιοφορίδης, Μαυρίδης, Λακάι (39' Αναστασιάδης), Καμενίδης (64' Μαυρίδης), Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Μουτζάκας.

ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Λαϊνιώτης, Κουτσοδήμος Ν. (54' Δερβίσης), Κομίνης, Μάντας, Νικολάου, Πλήθης, Κώνστας (69' Γκούρλας), Κουτσοδήμος Δ., Ανέστης (62' Κουτσοδήμος Π.), Μήτρου, Τσατσαρώνης.

Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1
Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης