Μουντιάλ 2014: Ο υπερηχητικός Μέσι! (videos)

Το πιο γρήγορο γκολ της καριέρας του σημείωσε ο Λιονέλ Μέσι, ανοίγοντας το σκορ για την Αργεντινή απέναντι στη Νιγηρία!

Έχοντας διαλύσει αμέτρητα ρεκόρ, ο Μέσι άρχισε πλέον να καταρρίπτει δικές του επιδόσεις. Ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα και της Αργεντινής «άνοιξε» το σκορ για την «αλμπισελέστε» στο ματς με τη Νιγηρία για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Μουντιάλ της Βραζιλίας και πέτυχε το πιο γρήγορο γκολ της καριέρας του!

Ο «Λέο» χρειάστηκε 2 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα για να κάνει το 1-0 απέναντι στους «σούπερ αετούς» και κατέρριψε ένα προσωπικό ρεκόρ του, αφού σημείωσε το ταχύτερο από τα εκατοντάδες γκολ του. Στην κορυφή της σχετικής λίστας βρισκόταν μέχρι σήμερα το γκολ του απέναντι στη Σανταντέρ που είχε σημειωθεί 2 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα του αγώνα στις 29 Αυγούστου 2010.

Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη
Ψυχολογική τόνωση από Δημήτρη Γιαννακόπουλο
Παναθηναϊκός AKTOR: «Μάρτυρες "καταδρομικής επιχείρησης" εποχής Μπερτομέου - Δείξτε σεβασμό»