Football League: Πρεμιέρα με… «διπλό» (video)

Το Αιγάλεω ξεκίνησε με «διπλό» επί της Νίκης Βόλου τη Football League.

Με συναρπαστικό παιχνίδι άνοιξε η αυλαία στον Νότιο όμιλο της Football League. Στο Πανθεσσαλικό, το Αιγάλεω απέδρασε με «διπλό», καθώς επικράτησε 2-1 της Νίκης Βόλου.

Το πρώτο ημίχρονο δεν πρόσφερε πολλές συγκινήσεις, μιας και οι ομάδες είχαν να βρεθούν 384 σε κατάσταση επίσημου αγώνα. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, το Σίτι κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Ντομίνγκεζ και ο Τσιλιγγίρης ευστόχησε για το 0-1.

Η Νίκη Βόλου έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στην ισοφάριση με τον ίδιο τρόπο, καθώς στο 76’ ο Λ. Γκαρσία ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-1. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια στη συνέχεια με τους Κρουθ, Γκαρσία, αλλά το Αιγάλεω ήταν αυτό που βρήκε το γκολ στο 90+1’ με τον Μπουρλάκη να σκοράρει για το τελικό 1-2.