ΑΕΚ: Ο πρώτος αντίπαλος της «Ένωσης» στο Conference League - Οι ημερομηνίες των αγώνων
Intime News

ΑΕΚ: Ο πρώτος αντίπαλος της «Ένωσης» στο Conference League - Οι ημερομηνίες των αγώνων

Conference League: Το ζευγάρι από το οποίο θα προκύψει ο πρώτος αντίπαλός της έμαθε η ΑΕΚ, μετά την κλήρωση του δεύτερου προκριματικού που πραγματοποιήθηκε στη Νιόν.

Μια παλιά γνώριμη είναι πιθανό να συναντήσει η «Ένωση» στον δρόμο της προς το League Stage του Conference League.

Οι «κιτρινόμαυροι», στην εκκίνηση του νέου ευρωπαϊκού ταξιδιού τους, θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του Βελέζ Μόσταρ (Βοσνία) - Εσκάλδες (Ανδόρα). Να θυμίσουμε ότι η ομάδα από τη Βοσνία είχε αποκλείσει την ΑΕΚ στην ίδια φάση της διοργάνωση πριν από τρία χρόνια, σε έναν από τους πιο πικρούς αποκλεισμούς της ιστορίας της.

Η ΑΕΚ θα γνωρίζει ποια εκ των δύο θα αντιμετωπίσει στα μέσα Ιουλίου, καθώς οι αναμετρήσεις του πρώτου προκριματικού θα διεξαχθούν 11 Ιουλίου και 18 Ιουλίου. Η «Ένωση», από την πλευρά της, θα ξεκινήσει τις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της στις 25 Ιουλίου από την «OPAP Arena», αλλά λογικά θα υπάρξει αλλαγή πιθανότατα ημέρας λόγω και του αγώνα του Παναθηναϊκού την ίδια μέρα για το Europa League!

Το πρώτο ματς είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί στην «OPAP Arena», αλλά λογικά θα υπάρξει αλλαγή πιθανότατα ημέρας, καθώς την ίδια μέρα παίζει εντός έδρας κι ο Παναθηναϊκός για το Europa League! Ο αγώνας ρεβάνς θα διεξαχθεί μια εβδομάδα αργότερα, ήτοι την 1η Αυγούστου.

Αναλυτικά ο πρώτος προκριματικός γύρος (11 και 18 Ιουλίου)

  1. Βελέζ Μόσταρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Ίντερ Κλαμπ ντ' Εσκάλντες (Ανδόρα)
  2. Φλοριάνα (Μάλτα) - Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)
  3. FC Τορπέντο (Λευκορωσία) - Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)
  4. Σιαουλιάι (Λιθουανία) - Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)
  5. Μπάλα Τάουν (Ουαλία) - Πάιντε Λιναμέεσκοντ (Εσθονία)
  6. Ίσλοτς Μινσκ Ρέτζιον (Λευκορωσία) - Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)
  7. Σέρναρφον Τάουν (Ουαλία) - Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)
  8. Ταλίνα Κάλεβ (Εσθονία) - Ουράρτου (Αρμενία)
  9. Βάλουρ (Ισλανδία) - Βλάζνια (Αλβανία)
  10. Μαγκπάιζ (Γιβραλτάρ) - Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)
  11. Μαλισέβα (Κόσοβο) - Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)
  12. Ατλέτικ Κλαμπ Εσκάλντες (Ανδόρα) - Ντιντελένγκ (Λουξεμβούργο)
  13. Μάρσαξλοκ (Μάλτα) - Παρτιζάνι (Αλβανία)
  14. Άουντα (Λετονία) - B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)
  15. Στιάρναν (Ισλανδία) - Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)
  16. Τορπέντο Κουταΐσι (Γεωργία) - KF Τίρανα (Αλβανία)
  17. Σέλμπουρν (Ιρλανδία) - Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ)
  18. Ακτόμπε (Καζακστάν) - FK Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)
  19. Μπράβο (Σλοβενία) - Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία)
  20. Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) - FK Λιεπάγια (Λετονία)
  21. Νοά (Αρμενία) - Σκεντίγια (Σκόπια)
  22. Τίκβες (Σκόπια) - Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)
  23. Μόρναρ (Μαυροβούνιο) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
  24. Ούνα Στράσεν (Λουξεμβούργο) - Κουόπιο (Φινλανδία)
  25. Βάασα (Φινλανδία) - Ζαλγκίρις (Λιθουανία)

Αναλυτικά ο δεύτερος προκριματικός γύρος (25 Ιουλίου και 1η Αυγούστου)

CHAMPIONS PATH

  1. Ηττημένος του ζευγαριού Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) - Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) - Ηττημένος του ζευγαριού Ορντάμπασι (Καζακστάν) - Πετροκούμπ (Μολδαβία)
  2. Ηττημένος του ζευγαριού Βίκινγκουρ (Ισλανδία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Ηττημένος του ζευγαριού Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Εγκνατία (Αλβανία)
  3. Ηττημένος του ζευγαριού Βίρτους (Σαν Μαρίνο) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) - Ηττημένος του ζευγαριού Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) - Τσέλιε (Σλοβενία)
  4. Ηττημένος του ζευγαριού Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) - Στρούγκα (Σκόπια) - Ηττημένος του ζευγαριού Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) - Πιούνικ (Αρμενία)
  5. Ηττημένος του ζευγαριού Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) - Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία) - Ηττημένος του ζευγαριού Δε Νιού Σέιντς (Ουαλία) - Ντέτσιτς (Μαυροβούνιο)
  6. Ηττημένος του ζευγαριού Μπαλκάνι (Κόσοβο) - UE Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Ηττημένος του ζευγαριού Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα) - Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)

MAIN PATH

  1. Γκόου Αχέντ Ιγκλς (Ολλανδία) - Μπραν (Νορβηγία)
  2. Ομόνοια (Κύπρος) - Τορπέντο Κουταΐσι (Γεωργία) / KF Τίρανα (Αλβανία)
  3. Τίκβες (Σκόπια) / Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) - Ντρίτα (Κόσοβο)
  4. Όσιγεκ (Κροατία) - Σιαουλιάι (Λιθουανία) / Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)
  5. Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) - Πολίσια Ζίτομιρ (Ουκρανία)
  6. ΑΕΚ (Ελλάδα) - Βελέζ Μόσταρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) / Ίντερ Κλαμπ ντ' Εσκάλντες (Ανδόρα)
  7. Ούνα Στράσεν (Λουξεμβούργο) / Κουόπιο (Φινλανδία) - Τρόμσο (Νορβηγία)
  8. Βάλουρ (Ισλανδία) / Βλάζνια (Αλβανία) - Σεντ Μίρεν (Σκωτία)
  9. Σουμκαγίτ (Αζερμπαϊτζάν) - Φεχέρβαρ (Ουγγαρία)
  10. Ίλβες Τάμπερε (Φινλανδία) - Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)
  11. ΤΣΣΚΑ 1948 (Βουλγαρία) - Μαλίσεβα (Κόσοβο) / Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)
  12. Ηττημένος του ζευγαριού Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία)-Ζίρε (Αζερμπαϊτζάν) - Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία)
  13. Ηττημένος του ζευγαριού Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-Μάριμπορ (Σλοβενία) - Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (Ρουμανία)
  14. Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ (Ιρλανδία) - Βαντούζ (Λιχτενστάιν)
  15. Κοπεγχάγη (Δανία) - Μαγκπάιζ (Γιβραλτάρ) / Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)
  16. Μπασακσεχίρ (Τουρκία) - Ίσλοτς Μινσκ Ρέτζιον (Λευκορωσία) / Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)
  17. Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) - Σέρναρφον Τάουν (Ουαλία) / Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)
  18. Ντνίπρο (Ουκρανία) - Πούσκας Ακαντέμια (Ουγγαρία)
  19. Βάασα (Φινλανδία) / Ζαλγκίρις (Λιθουανία) - Ηττημένος του ζευγαριού Έλφσμποργκ (Σουηδία)-Πάφος FC (Κύπρος)
  20. Τζουργκάρντεν (Σουηδία) - Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)
  21. Γάνδη (Βέλγιο) - Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) / FK Λιέπαγια (Λετονία)
  22. Ατλέτικ Κλαμπ Εσκάλντες (Ανδόρα) / Ντιντελένγκ (Λουξεμβούργο) - Χάκεν (Σουηδία)
  23. Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) - Τσέρνο Μόρε (Βουλγαρία)
  24. Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) - HB Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)
  25. Ζρίνσκι Μόσταρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Μπράβο (Σλοβενία) / Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία)
  26. Ρίγα (Λετονία) - Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)
  27. Γκιμαράες (Πορτογαλία) - Φλοριάνα (Μάλτα) / Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)
  28. Στιάρναν (Ισλανδία) / Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) - Μπάλα Τάουν (Ουαλία) / Πάιντε Λιναμέεσκοντ (Εσθονία)
  29. Άουντα (Λετονία) / B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) - Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία)
  30. Ζανκτ Γκάλεν (Ελβετία) - Ηττημένος του ζευγαριού Ρουζομπερόκ (Σλοβακία)-Τόμπολ (Καζακστάν)
  31. Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) - Τρανσινβέστ (Λιθουανία)
  32. Νοά (Αρμενία) / Σκεντίγια (Σκόπια) - Σλιέμα Γουόντερερς (Μάλτα)
  33. Μπάνικ Οστράβα (Τσεχία) - Ταλίνα Κάλεβ (Εσθονία) / Ουράρτου (Αρμενία)
  34. Ζυρίχη (Ελβετία) - Σέλμπουρν (Ιρλανδία) / Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ)
  35. Μπρόντμπι (Δανία) - Ηττημένος του ζευγαριού Λάπι (Κόσοβο)-Βίσλα Κρακοβίας (Πολωνία)
  36. Κλουζ (Ρουμανία) - Νέμαν Γκρόντνο (Λευκορωσία)
  37. Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) - FC Αραράτ (Αρμενία)
  38. Ραντνίτσκι (Σερβία) - Μόρναρ (Μαυροβούνιο) / Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
  39. Ακτόμπε (Καζακστάν) / FK Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)
  40. Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) - Σαμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)
  41. Ηττημένος του ζευγαριού Πάκσι (Ουγγαρία)-Κορβινούλ Χουνεντοάρα (Ρουμανία) - ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)
  42. Ιμπέρια Τιφλίδας (Γεωργία) - Μάρσαξλοκ (Μάλτα) / Παρτιζάνι (Αλβανία)
  43. FC Τορπέντο (Λευκορωσία) / Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία) - Αστάνα (Καζακστάν)


Αταμάν: «Ετοιμαστείτε για τους τελικούς του 2025»
Αταμάν: «Ετοιμαστείτε για τους τελικούς του 2025»
Κιλιάν Εμπαπέ: «Θα δώσω τη ζωή μου για τη Ρεάλ, είχα ονειρευτεί πολλές φορές αυτή τη στιγμή»
Κιλιάν Εμπαπέ: «Θα δώσω τη ζωή μου για τη Ρεάλ, είχα ονειρευτεί πολλές φορές αυτή τη στιγμή»
Premier League: Ο Ποντένσε έριξε μπουνιά σε αντίπαλο του, που επιτέθηκε ρατσιστικά σε συμπαίκτη του
Premier League: Ο Ποντένσε έριξε μπουνιά σε αντίπαλο του, που επιτέθηκε ρατσιστικά σε συμπαίκτη του
Οι προκριματικοί των ευρωπαϊκών Κυπέλλων με εκατοντάδες επιλογές από το Πάμε Στοίχημα
Οι προκριματικοί των ευρωπαϊκών Κυπέλλων με εκατοντάδες επιλογές από το Πάμε Στοίχημα
©2011-2024 Onsports.gr - All rights reserved