Μια ήττα μακριά από το... απόλυτο κάζο η Αρμάνι Μιλάνο του Τζέιμς!

Μια χρονιά που ξεκίνησε με πολλά όνειρα κινδυνεύει να εξελιχθεί σε απόλυτη καταστροφή για την Αρμάνι Μιλάνο του Μάικ Τζέιμς

Οι πρωταθλητές Ιταλίας μετά την αποτυχημένη σεζόν στη Euroleague, κινδυνεύουν να πουν πρόωρο «αντίο» και στο ιταλικό πρωτάθλημα! Η Ντιναμό Σάσαρι «άλωσε» την έδρα τους για δεύτερη φορά και θέλει άλλη μια νίκη για να προκριθεί στους τελικούς της Lega A.

Η κάτοχος του FIBA Europe Cup νίκησε στην παράταση με 112-101 (95-95κ.α.), μολονότι στο φινάλε της τρίτης περιόδου ήταν στο -10 (81-71). Η Σάσαρι έκανε το μεγάλο come back κι έστειλε το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο, χάρη σε τρίποντο του Ντάισον Πιερ (21π.), 9.1'' πριν το τέλος!

Με την ψυχολογία στα ύψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν όλα τα μεγάλα σουτ στην παράταση, όπου έκαναν επιμέρους 17-6, φτάνοντας στο 2-0 και πλέον τους αρκεί μια νίκη στα επόμενα δύο ματς στην έδρα τους για να πάρουν μια τεράστια πρόκριση.

Ο Ακίλε Πολονάρα έκανε μεγάλη εμφάνιση για τη Σάσαρι, έχοντας 29 πόντους (8/8διπ., 3/6τρ., 4/6βολ.) και 6 ριμπάουντ σε 29 λεπτά! Κάπως έτσι πήγε... στράφι κι η εκπληκτική εμφάνιση του Τζέιμς, ο οποίος μέτρησε 32 πόντους (1/6διπ., 8/12τρ., 6/7βολ.), 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 32 λεπτά!

ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ετοιμοπόλεμοι οι «πράσινοι» διεθνείς, αποφόρτιση ο Σπόραρ - Εκτός ο Μπάμπα