Κύπελλο Ελλάδας: Το πρώτο τζάμπολ

Κύπελλο Ελλάδας: Το πρώτο τζάμπολ

Επιστροφή στη… δράση για το ελληνικό μπάσκετ, καθώς την Τετάρτη (13/9) θα γίνουν τα πρώτα παιχνίδια στο Κύπελλο Ελλάδας.

Στην πρώτη φάση μετέχουν οι ομάδες της Β’ Εθνικής και από το πρόγραμμα ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Κηφισιάς με τον Πρωτέα Βούλας, την στιγμή που ο Ιωνικός Νίκαιας υποδέχεται τον Διαγόρα Δρυοπιδέων.

Συνοπτικά το πρόγραμμα:

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
NBA: «Βασιλιάς» των καρφωμάτων ο Μίτσελ με τρελές… πτήσεις (video)
NBA: «Βασιλιάς» των καρφωμάτων ο Μίτσελ με τρελές… πτήσεις (video)
Παναθηναϊκός Superfoods: Το μυαλό στη Χίμκι
Παναθηναϊκός Superfoods: Το μυαλό στη Χίμκι
ΑΕΚ: Τα... έσπασαν για το Κύπελλο (photos)
ΑΕΚ: Τα... έσπασαν για το Κύπελλο (photos)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (18/2)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (18/2)
Καιρός: Ποιοι δρόμοι είναι κλειστοί
Καιρός: Ποιοι δρόμοι είναι κλειστοί
Καθαρά Δευτέρα - Οι μετεωρολόγοι προειδοποιούν για τον καιρό: Προσοχή!
Καθαρά Δευτέρα - Οι μετεωρολόγοι προειδοποιούν για τον καιρό: Προσοχή!
Ίμια: Επικίνδυνο παιχνίδι στο Αιγαίο - Οι εννέα φωτογραφίες του «Γαύδος» που «καίνε» τους Τούρκους
Ίμια: Επικίνδυνο παιχνίδι στο Αιγαίο - Οι εννέα φωτογραφίες του «Γαύδος» που «καίνε» τους Τούρκους
Προκλητική απάντηση του τουρκικού ΥΠΕΞ: Λογικευτείτε κ. Κοτζιά, ξεπερνάτε τα όρια
Προκλητική απάντηση του τουρκικού ΥΠΕΞ: Λογικευτείτε κ. Κοτζιά, ξεπερνάτε τα όρια

ΔΑΚ Νίκαιας (κ.θ.): 17.00 ΑΟ Ιωνικός Νικαίας – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπ. Σκούτας, Ορφανός Ιορδ. (Ζώης)
Κορίνθου 16.00 ΚΑΟ Κορίνθου – Ηράκλειο ΟΑΑ Γιακείμη, Φασούλης (Στρίγκα)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΟ Παγκρατίου Θεοδωρόπουλος, Τσολάκος (Μπουρνάς)
Μάνδρας 16.30 Μανδραϊκός ΑΟ – ΑΣΚ Ιπποκράτης Μαρίγλη, Ροδίτης (Δραμεσιώτης)
Στρέφη 19.00 ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Δάφνη Δαφνίου Μπούκας, Σκαλτσής (Καρούσης)
Στ. Καλαϊτζή 17.00 Πανερυθραϊκός ΑΣ – Πανελευσινιακός ΑΟΚ Μηλαπίδης, Σπυρόπουλος (Παππάς)
Δ.Βικέλας 17.00 ΑΕΝ Κηφισιάς – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας Καλογερόπουλος Φ., Χρηστίδης Ηλ.,Ζερβούδης
Κορωπίου 19.15 ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Ίκαρος Ν.Σμύρνης Αναστασίου, Λύρας (Τεφτίκης)
Δημ. Λευκόβρυσης 17.00 ΓΣ Ελιμείας – ΓΣ Φαρσάλων Κοϊμτζόγλου, Σιταρίδης (Βόντζας)
ΔΑΚ Πευκών 17.00 ΑΣ Μαχητές Δόξας Π. – ΕΚ Καβάλας Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου (Τσιοπάνος)
Χαλκηδόνας 17.00 ΓΑΣ Χαλκηδόνας – ΑΣ Ευρώπη Πευκ. Ντούρας, Μπακάλης (Παραλικίδης)
Αγρινίου 17.00 ΑΟ Αγρινίου – ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά Τσιαπλής, Κατωτικίδης (Κηπουρίδης)
Γέφυρας 17.00 ΚΣ Γέφυρας – ΣΑ Στρατωνίου Παπαδόπουλος, Μελανίδης (Αστρεινίδης)
Κ.Ανατόλια 17.00 ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης Τσουμαχίδης, Δολγύρας (Σακελαρίου)
Παλαμά 17.00 ΓΣ Τιτάνες Παλαμά – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών Ταρενίδης Κ, Ντόγκας (Τέγα)


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης