ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Πέρασε από το Καζάν

Τη νίκη με 92-90 επί της Ούνιξ των Κώστα Καϊμακόγλου, Νίκου Ζήση και Ίαν Βουγιούκα στο Καζάν πέτυχε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έπειτα από συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στην παράταση.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μίλος Τεόντοσιτς με 25 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Νέναντ Κρστιτς με 21 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Ο έτερος άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού μαζί με τον Τεόντοσιτς, Κάιλ Χάινς, είχε 2 πόντους με 2/2 βολές.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Νίκος Ζήσης με 16 πόντους (3/7 δίποντα, 2/2 τρίποντα, 5/9 σουτ, 4/4 βολές), 4 ριμπάουντ και 8 ασίστ σε 37:38 λεπτά συμμετοχής. Ο Κώστας Καϊμακόγλου είχε 10 πόντους (2/2 δίποντα, 2/4 τρίποντα), 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κερδισμένα φάουλ σε 33:04 λεπτά συμμετοχής. Ο τρίτος Έλληνας της παρέας, Ίαν Βουγιούκας, είχε 11 πόντους (4/7 δίποντα, 3/4 βολές), 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 μπλοκ σε 20:41 λεπτά συμμετοχής.

ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα