La Liga: Η Σεβίλλη «καθάρισε» την τετράδα! (Video+Photos)

La Liga: Νίκη για τη Σεβίλλη στο εξ αναβολής ματς με την Έλτσε (2-0) και οι θέσεις του Champions League μοιάζουν να «έκλεισαν»!

Ένα ματς υπήρχε σε εκκρεμότητα στην Pimera Division για να έχουν όλες οι ομάδες από 27 αγώνες. Το παιχνίδι της Σεβίλλης με την Έλτσε. Η ομάδα της Ανδαλουσίας υποδέχτηκε το συγκρότημα του Εσκριμπά και επικράτησε 2-0.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η υπόθεση τετράδα στην Ισπανική λίγκα δείχνει να ξεκαθαρίζει οριστικά και θα είναι τεράστια έκπληξη αν διαφοροποιηθεί κάτι στις 11 αγωνιστικές που απομένουν.

Το πρώτο τέρμα για την ομάδα του Λοπετέγι, το πέτυχε ο συνήθης ύποπτος, Εν-Νεσίρι. Στο 43ο λεπτό ο Μαροκινός «έσπασε» την ισορροπία στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» και διαμόρφωσε το 1-0 που έμεινε μέχρι το 90'.

Σε εκείνο το λεπτό ο Βάσκεθ έκανε το 2-0 και "καθάρισε" τη νίκη για την ομάδα της Ανδαλουσίας.

Με τη νίκη της αυτή, η Σεβίλλη έφτασε τους 54 βαθμούς και είναι στην 4η θέση. Στο -3 από την 3η Ρεάλ Μαδρίτης, στο -5 από τη 2η Μπαρτσελόνα και στο -9 απ’ την πρωτοπόρο Ατλέτικο Μαδρίτης. Αυτές οι τέσσερις ομάδες είναι που όπως όλα δείχνουν θα συμμετάσχουν στο Champions League της επόμενης σεζόν μέσω του Ισπανικού Πρωταθλήματος. Η 5η Σοσιεδάδ απέχει 9 βαθμούς και φαίνεται να έχει ξεκαθαρίσει για τα καλά το τοπίο.

Όσο για την Έλτσε, παρέμεινε στους 24 βαθμούς και την 17η θέση, απέχοντας μόλις ένα βαθμό απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού!

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)