Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα των αγώνων και οι βαθμολογίες (24/2)

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα των αγώνων και οι βαθμολογίες (24/2)

Άνοιξε το Σάββατο (24/2) με δύο αναμετρήσεις, η «αυλαία» του διημέρου στη Γ' εθνική.

Η μία ήταν η αναμέτρηση του Ορφέα Ξάνθης με τον Άρη Αβάτου για τον 1ο όμιλο (1-0) και η άλλη το παιχνίδι Ζευγολατιό-Διαγόρας Ρόδου (0-3) για τον 6ο.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα στη Γ' εθνική:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (18η αγωνιστική)

Ορφέας Ξάνθης-Άρης Αβάτου 1-0

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-ΑΕ Διδυμοτείχου 25/2

Ελπίς Σκουτάρεως-Δόξα Προσκυνητών 25/2

Καβάλα-Αετός Ορφανού 25/2

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής-Απόλλων Παραλιμνίου 25/2

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου-Νέστος Χρυσούπολης 25/2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 17 αγώνες)

Απόλλων Παραλιμνίου 39

Ελπίς Σκουτάρεως 34

Καβάλα 33

Αετός Ορφανού 33

Ορφέας Ξάνθης 25 -18αγ.

Άρης Αβάτου 25 -18αγ.

Νέστος Χρυσούπολης 24

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21

ΑΕ Διδυμοτείχου 18

Δόξα Προσκυνητών 15

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 10

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 9

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (25η αγωνιστική)

Άρης Παλαιοχωρίου-Καμπανιακός 25/2

Αλμωπός Αριδαίας-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 25/2

ΑΕΠ Ηρακλής-Νάουσα 25/2

Πιερικός-Αγροτικός Αστέρας 25/2

Λαγκαδάς-Μακεδονικός 25/2

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΟ Καρδίας 25/2

Κιλκισιακός-Εδεσσαϊκός 25/2

Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

Άρης Παλαιοχωρίου 51 -23αγ.

ΑΕΠ Ηρακλής 49

Αλμωπός Αριδαίας 39 -23αγ.

Μακεδονικός 37

Εδεσσαϊκός 33

Αγροτικός Αστέρας 33 -23αγ.

Πιερικός 30 -23αγ.

Νάουσα 30

Λαγκαδάς 28

ΑΟ Καρδίας 27

Κιλκισιακός 25

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 25 -23αγ.

ΑΕ Καρίτσας 24 -23αγ.

Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18

Καμπανιακός 10

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγωνιστική)

Τηλυκράτης-ΑΕ Λευκίμμης 25/2 (14:00)

Αστέρας Παραποτάμου-Εθνικός Φιλιππιάδας 25/2

ΑΕΠ Καραγιαννίων-Θεσπρωτός 25/2

Νέος Αμφίλοχος-Δόξα Κρανούλας 25/2

Ερμής Αμυνταίου-Μακεδονικός Φούφα 25/2

Σκουφάς Κομποτίου-Καστοριά 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Πανλευκάδιος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφα 37 -19αγ.

Τηλυκράτης 36 -19αγ.

Ερμής Αμυνταίου 35 -19αγ.

ΑΕ Λευκίμμης 34 -19αγ.

Νέος Αμφίλοχος 34

Θεσπρωτός 28

Δόξα Κρανούλας 25

ΑΕΠ Καραγιαννίων 23 -19αγ.

Εθνικός Φιλιππιάδας 21

Πανλευκάδιος 16 -19αγ.

Σκουφάς Κομποτίου 15

Αστέρας Παραποτάμου 11

Καστοριά 9

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγωνιστική)

Οπούντιος Μαρτίνου-Αστέρας Ιτέας 25/2

Αμβρυσσέας-Βόλος 25/2

Ρήγας Φεραίος-Διγενής Νεοχωρίου 25/2

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 25/2

ΑΟ Σελλάνων-Βελούχι 25/2

Αχιλλέας Φαρσάλων-Αλμυρός 25/2

Ρεπό: Θήβα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)

Βόλος 50 -19αγ.

Νίκη Βόλου 36 -19αγ.

Αλμυρός 33

Αστέρας Ιτέας 31

Ολυμπιακός Βόλου 30 -19αγ.

Θήβα 30 -19αγ.

Αμβρυσσέας 28 -19αγ.

ΑΟ Σελλάνων 22

Ρήγας Φεραίος 22

Διγενής Νεοχωρίου 19

Οπούντιος Μαρτίνου 14 -19αγ.

Αχιλλέας Φαρσάλων 13

Βελούχι 6

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

Ζάκυνθος-Καλαμάτα 25/2 (13:00)

Παλληξουριακός-Αστέρας Βλαχιώτη 25/2 (14:30)

Τσικλητήρας Πύλου-Λεωνίδιο 25/2

Αχαϊκή-Αστέρας Αμαλιάδας 25/2

Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνέικων 25/2

Παναρκαδικός-ΠΑΟ Βάρδας 25/2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 16 αγώνες)

Αστέρας Βλαχιώτη 37

Αστέρας Αμαλιάδας 34

Πανηλειακός 27

Καλαμάτα 27

Παναρκαδικός 27

ΠΑΟ Βάρδας 26

Διαγόρας Βραχνέικων 20

Αχαϊκή 19

Τσικλητήρας Πύλου 18

Ζάκυνθος 15

Παλληξουριακός 10

Λεωνίδιο 2

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

Ζευγολατιό-Διαγόρας Ρόδου 0-3

Ρόδος-Πέλοπας Κιάτου 25/2 (14:30)

Λουτράκι-Εθνικός Πειραιώς 25/2

Προοδευτική-Κερατσίνι 25/2

Ιάλυσος-Ένωση Ασπροπύργου 25/2

Ρεπό: Ιωνικός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)

Εθνικός Πειραιώς 32

Προοδευτική 29

Κερατσίνι 25 -14αγ.

Διαγόρας Ρόδου 25 -14αγ.

Ιάλυσος 24

Ρόδος 21 -14αγ.

Ιωνικός 19

Ένωση Ασπροπύργου 18

Λουτράκι 18

Πέλοπας Κιάτου 6 -13αγ.

Ζευγολατιό 3

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

Αήττητος Σπάτων-Αιολικός 25/2

Ερμιονίδα-Ταμυναϊκός 25/2

Τρίγλια Ραφήνας-Παναργειακός 25/2

Χαλκίδα-Πανθηραϊκός 25/2

Ερμής Κιβερίου-Θύελλα Ραφήνας 25/2

Ρεπό: Διαγόρας Αγ. Παρασκευής

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 14 αγώνες)

Αήττητος Σπάτων 34 -15αγ.

Πανθηραϊκός 22 -15αγ.

Θύελλα Ραφήνας 20

Χαλκίδα 20 -15αγ.

Αιολικός 20

Παναργειακός 20

Ερμιονίδα 19 -15αγ.

Ερμής Κιβερίου 18

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 18 -15αγ.

Τρίγλια Ραφήνας 15

Ταμυναϊκός 8 -15αγ.

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

Ηρόδοτος-Αιγάλεω 25/2

Φωστήρας-ΑΟ Παλαιοχώρας 25/2

Κηφισιά-Ερμής Ζωνιανών 25/2

Ατσαλένιος-Άγιος Ιερόθεος 25/2

ΑΕ Μυλοποτάμου-Ηλυσιακός 25/2

Ρεπό: Ιεράπετρα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 14 αγώνες)

Αιγάλεω 29

Ηρόδοτος 29 -15αγ.

ΑΟ Παλαιοχώρας 23 -15αγ.

Ηλυσιακός 22

Ιεράπετρα 19 -15αγ.

Ατσαλένιος 18 -15αγ.

Άγιος Ιερόθεος 16 -15αγ.

Φωστήρας 15 -15αγ.

Κηφισιά 14

ΑΕ Μυλοποτάμου 12

Ερμής Ζωνιανών 11

* Ο Ερμής Ζωνιανών έχει -3 βαθμούς.

 

Έρχεται το πιο ξεκαρδιστικό γουέστερν για να δεις με το παρεάκι σου
Έρχεται το πιο ξεκαρδιστικό γουέστερν για να δεις με το παρεάκι σου
Ζιντάν: «Καμία ομάδα δεν είναι φαβορί»
Ζιντάν: «Καμία ομάδα δεν είναι φαβορί»
Στον έκτο τελικό θα γίνει σφαγή
Στον έκτο τελικό θα γίνει σφαγή
Άρης: Το «αντίο» του Σπανού
Άρης: Το «αντίο» του Σπανού

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης