Νίκη ελπίδας για Χέρκουλες

Η Χέρκουλες επικράτησε με 3-1 της Ρεάλ Σοσιεδάδ στο «Σαν Σεμπαστιάν» και αναπτέρωσε τις ελπίδες της για παραμονή!

Αξίζει να σημειωθεί πως και τα τέσσερα τέρματα της αναμέτρησης σημειώθηκαν στα τελευταία 20 λεπτά της αναμέτρησης, με τον Πορτίγιο να ανοίγει στο σκορ στο 70’ για τους φιλοξενούμενος ενώ στην συνέχεια η Σοσιεδάδ «ανοίχτηκε» για να φτάσει στην ισοφάριση κάτι που το… πλήρωσε!

Η Χέρκουλες βρήκε πολλούς κενούς χώρους, τους οποίους εκμεταλλεύτηκε άψογα με τον Ρόιστον Ντρέντε ο οποίος στο 84’ και στο 90’ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των φιλοξενούμενων ενώ το μόνο που κατάφερε η Σοσιεδάδ ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Ιφράν στο 93ο λεπτό.

Ρεάλ Σοσιεδάδ: Μπράβο, Κάρλος Μαρτίνεθ, Ανσοτέγκι, Μίκελ Γκονζάλεζ, Ντε λα Μπέλα (28’ Λαμπάκα), Ρίβας (73’ Ιφράν), Αρανμπούρου, Πριέτο, Ζουρούζα, Γκριζμάν (74’ Γκριζμάν), Ταμούδο

Χέρκουλες: Καραλαγιούντ, Κορτέζ, Παζ, Χουάνρα, Πένα, Φαρινός (Σεντόα), Αγκουιλάρ, Κίκο (75’ Ρουφέτε), Βαλντέζ, Ντρέντε, Πορτίγιο (83’ Χιντάλγκο)

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι